Bp z nowym MOP-em przy S3

Udostępnij artykuł

W połowie czerwca 2022 roku firma bp Europe SE oddział w Polsce zakończyła prace przy budowie nowej stacji w Miejscu Obsługi Podróżnych (MOP). Obiekt jest zlokalizowany przy trasie S3 w miejscowości Lubin Północ. To już 26 placówka sieci działająca w MOP. Redakcja Petrolnet dotarła do szczegółów inwestycji.

bp mop lubin polnoc

MOP bp Lubin Północ

Dokładny adres stacji to: Szklary Górne 82, 59-335 Lubin, woj. dolnośląskie. Obiekt działa przy autostradzie prowadzącej w kierunku Szczecina na odcinku między Lubinem a Zieloną Górą. Najbliższy zjazd – węzeł Polkowice Północ – znajduje się w odległości 9,9 km od MOP-u.

Nowa stacja bp jest czynna całą dobę. Podjazd wyposażono w m.in. cztery dwustronne dystrybutory wieloproduktowe umożliwiające tankowanie benzyn 95 oraz 98, a także diesla i Ultimate diesel. Kierowcy samochodów zasilanych autogazem mogą natomiast skorzystać z dwustronnego dystrybutora LPG. Pod dwiema wiatami udostępniono łącznie 18 stanowisk tankowania.

Podróżujący trasą S3 mogą w tym miejscu skorzystać z oferty sklep typu convenience w nowym formacie autostradowym. We jego wnętrzu zaprojektowano także strefę wypoczynku. Można w niej spożyć produkty zakupione w Wild Bean Cafe – koncepcie kawiarniano-gastronomicznym sieci bp.

Koncern zdecydował się także na zainstalowanie na dachu pawilonu handlowego paneli fotowoltaicznych. Dzięki temu część energii zużywanej przez stację pochodzi ze słońca.

W ramach MOP funkcjonuje obszerny parking dla samochodów osobowych oraz dla tirów.

Budowa obiektu rozpoczęła się w listopadzie 2021 i trwała osiem miesięcy.

Źródło: Redakcja

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– MARZEC-KWIECIEŃ 2022 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacja Benzynowa & Convenience Store

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 12.07.2022
Aktualizacja: 12.07.2022