Circle K razem z PCK wesprą potrzebujących

Udostępnij artykuł
Circle K razem z Polskim Czerwonym Krzyżem wesprze potrzebujących w nadchodzące Święta. Przez cały grudzień trwa świąteczna akcja PCK pod hasłem Czerwonokrzyska Gwiazdka. Wolontariusze PCK dostarczają świąteczne paczki, w których w tym roku znajdą się między innymi produkty spożywcze przekazane przez firmę Circle K. Pomoc od Circle K trafi do potrzebujących na terenie województwa mazowieckiego.

Sieć Circle K okazuje wsparcie najbardziej potrzebującym, które szczególnie ważne jest w okresie zbliżających się Świąt i trwającej pandemii. Wolontariusze PCK w całym kraju przygotowali 10 000 paczek, w części z nich znajdują się produkty spożywcze ze sklepów Circle K. Pomoc trafi do osób potrzebujących wsparcia, między innymi do osób starszych, samotnych, wielodzietnych rodzin i podopiecznych organizacji. Świąteczne paczki z produktami od firmy Circle K zostaną przygotowane i przekazane całkowicie nieodpłatnie potrzebującym na terenie województwa mazowieckiego. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy Polskiego Czerwonego Krzyża, paczki zostaną dostarczone osobom potrzebującym bezpośrednio do ich mieszkań, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i higieny.

– Niesienie pomocy osobom, które jej najbardziej potrzebują jest bardzo ważne, szczególnie w wyjątkowym czasie, jakim są zbliżające się Święta. Dlatego już kolejny raz wspieramy działania PCK w tym obszarze. Mamy nadzieję, że w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, naznaczonym trwającą pandemią, przekazane przez nas wsparcie sprawi, że dla wielu osób okres świąt będzie choć odrobinę łatwiejszym czasem i pozwoli na trochę radości. Chcemy pokazać, że osoby te nie są same, że o nich pamiętamy i jesteśmy gotowi pomagać – mówi Michał Ciszek, prezes zarządu Circle K Polska.

– Każdego roku Polski Czerwony Krzyż przygotowuje przed Świętami paczki dla podopiecznych. Pandemia i wzrost cen spowodował, że tych osób wymagających wsparcia jest coraz więcej, dlatego bardzo dziękujemy za wsparcie Circle K, które zostało przekazane do Mazowieckiego Oddziału PCK. Pozwoli nam to na zwiększenie ilości paczek dla seniorów i rodzin – mówi Honorata Krzywoń, dyrektor Mazowieckiego Oddziału PCK.

Wspólne działanie z Polskim Czerwonym Krzyżem w ramach tej akcji to tylko jedna z wielu inicjatyw podejmowanych przez sieć stacji Circle K z PCK. W listopadzie firma przekazała bony paliwowe PCK, dzięki czemu wsparcie w postaci pakietów pomocowych i przedmiotów pierwszej potrzeby, przekazanych przez darczyńców, a także środków medycznych i wsparcia medycznego mogło dotrzeć do potrzebujących, dotkniętych przez kryzys na granicy z Białorusią. Organizacje długofalowo współpracują przy projekcie Drogowe ABC, edukującym dzieci w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w zeszłym roku niosły wsparcie dla seniorów, przekazując im w okresie świąt wielkanocnych i Bożego Narodzenia paczki żywnościowe. Firma wspiera także Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, przekazując środki na Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111.

Źródło: Circle K

Opublikowano: 23.12.2021
Aktualizacja: 23.12.2021