Circle K: ruszyła sprzedaż paliw zimowych

Udostępnij artykuł
16 listopada można traktować jako pierwszy dzień zimy dla kierowców w Polsce – tego dnia stacje Circle K wprowadzają do sprzedaży paliwa zimowe o parametrach przystosowanych do działania w niskich temperaturach.

Choć na prawdziwe mrozy kierowcy jeszcze poczekają, to warto pamiętać o tym, że jednym z kluczowych czynników umożliwiających bezproblemowe użytkowanie auta zimą jest tankowanie paliwa o właściwych paramentach niskotemperaturowych.

Jak uniknąć problemów z samochodem zimą?

Nawet najlepiej przygotowany pojazd nie wygra walki z niskimi temperaturami bez odpowiedniego paliwa w zbiorniku. W przypadku silników diesla gatunek oleju napędowego ma duże znaczenie nie tylko dla płynności jazdy, ale przede wszystkim podczas rozruchu zimnego silnika.

Od 16 listopada do końca lutego stacje Circle K wprowadzają do sprzedaży zimowy gatunek oleju napędowego. Paliwo to charakteryzuje się obniżoną Temperaturą Zablokowania Zimnego Filtra, która wynosi maksymalnie -20°C. Parafiny zawarte w oleju napędowym pod wpływem działania niskich temperatur krystalizują się i wytrącają się na filtrze paliwa. Przy sprzyjających warunkach, filtr może zostać zatkany w takim stopniu, który spowoduje unieruchomienie pojazdu.

Ale czy Temperaturą Zablokowania Zimnego Filtra, która wynosi maksymalnie -20°C daje wystarczająca pewność w trakcie zimy? Problemy z płynną pracą silnika mogą pojawić się znacznie wcześniej, czyli w momencie, gdy paliwo zaczyna mętnieć np. po niezbyt mroźnej nocy. Temperatura, przy której występuje to zjawisko nazywana jest Temperaturą Mętnienia. Ten parametr nie jest gwarantowany w standardowych, zimowych gatunkach oleju napędowego.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– WRZESIEŃ 2019 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <
Tankuj paliwo arktyczne – niezawodne w każdym stopniu

Właściwą odpowiedzią na zmieniające się temperatury jest milesPLUS diesel arktyczny, który umożliwia niezawodną pracę silnika w każdych warunkach pogodowych. milesPLUS diesel arktyczny charakteryzuje się gwarantowaną Temperaturą Mętnienia maksymalnie do -22°C oraz obniżoną do -32°C Temperaturą Zablokowania Zimnego Filtra. Dodatkowo nie zawiera biokomponentów pogarszających właściwości paliwa oraz posiada dodatek uszlachetniający, który nie tylko oczyszcza silnik z osadów i właściwie go zabezpiecza, ale również pozwala zwiększyć zasięg nawet do 3%. Circle K już rozpoczęło dystrybucję paliwa milesPLUS diesel arktyczny do swoich stacji i z końcem listopada paliwo to będzie dostępne w całej sieci.

Na wszystkich stacjach Circle K w Polsce są również dostępne zimowe gatunki benzyn oraz autogazu. Skład benzyn miles, milesPLUS oraz SupraGas został tak zmodyfikowany, aby umożliwić właściwą pracę silnika w niższych temperaturach. Dzięki większej zawartości lekkich frakcji węglowodorów, w porównaniu do gatunków letnich, paliwa te szybciej odparowują ułatwiając rozruch i pracę silnika.

Circle K dodatkowo zleca niezapowiedziane kontrole jakości paliw na swoich stacjach. Badania są przeprowadzane przez niezależne akredytowane laboratoria badawcze. Dzięki temu mamy pewność najwyższej jakości sprzedawanych produktów.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 15.11.2019
Aktualizacja: 15.11.2019