Czołowi europejscy rafinerzy w Polsce

Udostępnij artykuł
W Warszawie w dniach 4-7 listopada obraduje ponad 500 przedstawicieli największych rafinerii w Europie. Współorganizatorem i pomysłodawcą zaproszenia 24. edycji European Refining Technology Conference (ERTC) do Polski jest Grupa Lotos.

Polska po raz pierwszy w historii jest gospodarzem tego corocznego, największego wydarzenia branży rafineryjnej na naszym kontynencie. Do Warszawy przyjechali przedstawiciele takich firm, jak: Grupa Lotos, PKN ORLEN, Total, Shell, Repsol, MOL, OMV, BP, CEPSA, Equinor, ExxonMobil i wielu innych. Przybyli także uczestnicy z innych obszarów świata. Konferencja w ubiegłych latach gościła m.in. w Cannes (2018), Atenach (2017), Lizbonie (2016), czy Rzymie (2015).

– Zabiegaliśmy, aby tę konferencję zorganizować w Polsce i udało się. Polska jest prekursorem wielu projektów innowacyjnych, trzeba je szeroko prezentować. Działania Lotosu są tego dobrym przykładem – podkreśla Mateusz A. Bonca, prezes zarządu Grupy Lotos, współorgospodarz tegorocznej konferencji. – To spotkanie to doskonała okazja, żeby pokazać europejskiemu środowisku rafinerów nasze działania na rzecz czystszego środowiska oraz coraz bardziej wydajnego sektora rafineryjnego. Konferencja to ważne miejsce, w którym mówimy o wprowadzanych przez nas nowoczesnych rozwiązaniach. To także nieocenione źródło inspiracji umożliwiające wymianę doświadczeń z kluczowymi graczami na rynku – podsumowuje Mateusz A. Bonca.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– WRZESIEŃ 2019 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Głównym tematem tegorocznej konferencji jest rola przemysłu rafineryjnego w transformacji energetycznej oraz gospodarka obiegu zamkniętego. Ważną kwestią są również coraz bardziej restrykcyjne unijne regulacje związane z ograniczeniem emisji dwutlenku węgla.

Uczestnicy dyskutują w panelach i podczas interaktywnych wykładów o nowościach technologicznych oraz największych wyzwaniach branży – o sekwestracji dwutlenku węgla, czyli procesie polegającym na oddzieleniu i wychwyceniu dwutlenku węgla ze spalin w celu ograniczenia jego emisji do atmosfery, o digitalizacji w przemyśle rafineryjnym, o bezemisyjnej produkcji wodoru itd. Słuchacze obecni na widowni wyznaczają kierunki dyskusji, wypełniają ankiety i zadają pytania on-line obecnym na scenie rozmówcom. Konferencja potrwa do czwartku.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 06.11.2019
Aktualizacja: 06.11.2019