Daniel Obajtek: nie możemy dać się rozgrywać

Udostępnij artykuł
Nie milkną echa dyskusji na temat fuzji Orlenu i Lotosu, którą 8 marca rozpoczęli posłowie Platformy Obywatelskiej. Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, po raz drugi zareagował na zarzuty pod swoim adresem.
CZYTAJ TAKŻE: Opozycja negatywnie o fuzji Lotos i Orlen – GL i Daniel Obajtek odpowiadają

„Te srebra narodowe mogą trafić w ręce obcego kapitału” – mówił 8 marca 2021 roku Cezary Tomczyk, poseł Platformy Obywatelskiej podczas wspólnej konferencji z innym posłem PO, Dariuszem Rosatim.

Po południu w krótkim filmie zamieszczonym na Twitterze do słów, które padły podczas konferencji posłów PO, odniósł się Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen. Poniżej publikujemy transkrypcję nagrania.

Połączenie Orlenu z Lotosem nie ma nic wspólnego z prywatyzacją, o której mówią politycy Platformy [Platformy Obywatelskiej – przyp. red.]. Łącząc dwie firmy, budujemy stabilny koncern multienergetyczny, który będzie rozwijał polską gospodarkę i który będzie mógł konkurować z innymi koncernami zagranicznymi. Nie możemy dać się rozgrywać.

Przecież ponad dekadę temu to Platforma Obywatelska chciała sprywatyzować Lotos. Już w 2010 roku poseł Aziewicz mówił, że prywatyzacja Lotosu może wzmocnić spółkę i gospodarkę. A rok później Donald Tusk przekonywał, że nie widzi zagrożenia w sprzedaży Lotosu Rosjanom.

Najpierw przez tydzień Gazeta Wyborcza obrzuca mnie błotem i atakuje w sposób haniebny. Dziś Platforma Obywatelska pokazała, o co jej tak naprawdę chodzi. Ten atak to zakrojona na szeroką skalę akcja. Tylko w czyim interesie? Bo na pewno nie w interesie Polski – powiedział na filmie udostępnionym 8 marca 2021 roku Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 08.03.2021
Aktualizacja: 08.03.2021