DCC – dodatkowa usługa dla płatności kartą

Udostępnij artykuł

Opcja ta skierowana jest do klientów posługujących się w Polsce zagranicznymi kartami płatniczymi. DCC umożliwia płatność za zakupy w walucie krajów, z których te osoby pochodzą. Klient dzięki temu uniknie niekorzystnego przewalutowania, a przede wszystkim już w chwili dokonywania płatności, będzie dokładnie wiedział, jaką kwotą zostanie obciążony jego rachunek.

– Transakcja DCC daje korzyści nie tylko posiadaczowi karty. Transakcje te są obciążane dużo niższymi niż standardowo prowizjami, co oznacza że ich obsługa jest po prostu dla właściciela stacji paliw tańsza – zauważa Arkadiusz Bochniak, Dyrektor Sprzedaży eService.

Jak ocenia Janusz Diemko, prezes zarządu First Data Polska, DCC będzie szczególnie przydatne w przypadku zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej – EURO 2012. – usługa ta przyciągnie kibiców zagranicznych, którzy już w momencie dokonywania zakupów będą mogli poznać ostateczną kwotę rozliczenia transakcji – tłumaczy Janusz Diemko. First Data pod marką Polcard oferuje rozliczanie transakcji DCC kartami systemów Visa i MasterCard.

eService jest spółką należącą do Grupy Kapitałowej Banku PKO BP. Od ponad 10 lat świadczy kompleksowe usługi na rynku akceptacji kart płatniczych. Natomiast First Data Polska jest największym w Polsce agentem rozliczeniowym kart płatniczych, który zapewnia pełną obsługę transakcji dokonywanych przy ich użyciu.

Opublikowano: 24.09.2010
Aktualizacja: 24.09.2010