DPD Polska i Elocity uruchamiają hub ładowania

Udostępnij artykuł

DPD Polska i Elocity wspólnie stworzyły tzw. hub ładowania, składający się z 25 stacji DC oraz AC. Pionierski projekt to kolejny krok na drodze do pozycji lidera branży logistycznej w zakresie zrównoważonego rozwoju.

DPD Polska i Elocity

Transport zeroemisyjny

Szybkie dostawy i jeszcze szybsze zwroty zakupionych towarów oznaczają nie tylko wygodę konsumentów, ale jednocześnie spore obciążenie dla środowiska naturalnego. Nic dziwnego, że wiodące firmy z branży logistycznej zaczęły częściej zerkać w stronę transportu zeroemisyjnego i sprawdzonych dostawców oprogramowania stacji ładowania, takich jak Elocity.

Jednym z liderów tego podejścia jest DPD Polska, która jest częścią DPDgroup, największej międzynarodowej sieci kurierskiej w Europie.

DPD odgrywa niebagatelną rolę w ewolucji, jaką rynek e-commerce przechodzi w ciągu ostatnich kilku lat. Dbamy o naszych klientów, ale dbamy również o środowisko. Wszyscy mieszkamy na tej samej planecie i powinniśmy wspólnie troszczyć się o jej dobrostan. Tego oczekują od nas także nasi klienci. – mówi Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska.

Współpraca DPD Polska i Elocity

Najnowszy projekt obu partnerów to unikatowa w skali kraju inwestycja, zlokalizowana przy jednym z warszawskich oddziałów. Jest to tzw. hub ładowania, składający się z 25 stacji DC oraz AC. Infrastruktura została wyposażona w system dynamicznego zarządzania mocą, umożliwiający optymalne wykorzystanie stacji z uwzględnieniem zmiennej dostępności mocy w obiekcie.

Realizacja projektu w takim wymiarze to pionierskie wdrożenie na rynku. Zastosowany przez Elocity system priorytetyzuje ładowania według zaprogramowanych scenariuszy. Ułatwia dostosowanie mocy i dostępności poszczególnych stacji w zależności od aktualnych potrzeb. W ramach kompleksowej obsługi DPD Polska dostarczyliśmy nie tylko oprogramowanie, ale także projekty instalacji, montaż stacji, a do tego cały system zarządzania. To daje nam pewność, że wszystko będzie działać płynnie i zgodnie z potrzebami klienta. – wyjaśnia Michał Baranowski, CEO Elocity.

Elektromobilność dla logistyki

Nowa inwestycja to rozwinięcie wspólnych działań DPD Polska i Elocity. Od początku 2021 roku firmy współpracują w zakresie budowy infrastruktury stacji ładowania oraz dostarczania systemu zarządzania stacjami. W tym czasie dostarczono i zainstalowano ponad 100 stacji ładowania. W ramach projektu liczba tych stacji wzrosła o kolejne 25 sztuk, dając w sumie ponad 200 portów.

Źródło: Elocity

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– MAJ-CZERWIEC 2022 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacja Benzynowa & Convenience Store maj-czerwiec 2022

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 28.07.2022
Aktualizacja: 28.07.2022