Dyrektor Orlen: Będziemy pozyskiwać nowe grupy klientów

Udostępnij artykuł

[SPECJALNIE DLA NAS] Działalność detaliczna stanowi dla nas istotne źródło przychodów. W oparciu o założenia strategii Orlen 2030, będziemy pozyskiwać nowe grupy klientów, regularnie rozszerzając ofertę pozapaliwową pisze Łukasz Porażyński, dyrektor wykonawczy ds. sprzedaży detalicznej PKN Orlen na łamach publikacji Liderzy Rynku – dostawcy dla stacji paliw – Raport 2022.

Lukasz Porazynski ORLEN

Planujemy zainwestować w segment detalu ok. 11 mld zł. Od września ubiegłego roku oferujemy na terenie całej Polski usługę Orlen Paczka. Do dyspozycji klientów jest około 500 automatów paczkowych. Do końca tego roku ma ich być już ok. 2000. Z myślą o osobach prowadzących intensywny tryb życia powstał Orlen w Ruchu. To połączenie nowoczesnego saloniku prasowego z punktem bistro, w którym można zjeść smacznie i przede wszystkim zdrowo.

Niezmiennie kluczowy pozostaje dla nas zrównoważony rozwój i dbałość o środowisko. Dlatego korzystamy z ogólnodostępnych rozwiązań ekologicznych, a jednocześnie stale poszukujemy nowych. Kontynuujemy program instalacji paneli fotowoltaicznych na dachach naszych stacji. Te działania wpisują się w naszą politykę poszukiwania alternatywnych źródeł energii oraz dążenia do osiągnięcia neutralności emisyjnej do 2050 r.

Chcemy również wspierać polską gospodarkę, dlatego niezmiennie stawiamy na lokalnych dostawców i polskie marki. Kluczowe są dla nas także aspekty związane z bezpieczeństwem i kontrolą jakości produktów. Od dwóch lat posiadamy własny system logistyczny, co znacząco podnosi efektywność w zakresie dostaw i zaopatrzenia naszych stacji. W ubiegłym roku powstała również nowa platforma e-commerce, gdzie dostępne są produkty z kategorii motoryzacyjnej, elektronika, małe AGD, sport i zdrowie czy dom i ogród. Oferta jest atrakcyjna cenowo, a dla klienta, który wybierze Orlen Paczkę, dostawa obecnie jest darmowa.

Źródło: Liderzy Rynku – dostawcy dla stacji paliw – Raport 2022 (wydawca: BROG B2B)

LIDERZY RYNKU – DOSTAWCY DLA STACJI PALIW – RAPORT 2022
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

LRDSP Raport okladka x

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 22.03.2022
Aktualizacja: 22.03.2022