Dyrektor Shell: Rozwijamy się w obszarze paliw alternatywnych

Udostępnij artykuł
[SPECJALNIE DLA NAS – RAPORT 2021] Naszym głównym polem działalności są paliwa tradycyjne, ale coraz bardziej rozwijamy się w obszarze paliw alternatywnych. Transformacja energetyczna będzie jednym z największych wyzwań najbliższych lat – pisze na łamach Liderzy Rynku – Dostawcy dla stacji paliw – RAPORT 2021 Rafał Molenda, dyrektor działu stacji paliw i rozwoju sieci detalicznej w Shell Polska.

Rynek paliwowy podobnie jak inne branże odczuł wpływ epidemii COVID-19. Po jej wybuchu jednym z priorytetów Shell było zapewnienie bezpieczeństwa działalności operacyjnej. Nasze operacje związane z dystrybucją środków smarnych w Europie cały czas przebiegają bez zakłóceń, a dostawy są realizowane na bieżąco. Przez cały okres trwania epidemii nasze stacje działały, aby służyć lokalnym społecznościom i kierowcom flotowym. Nie da się jednak ukryć, że w trakcie największych obostrzeń liczba transakcji paliwowych była mniejsza niż pozapaliwowych, jednak w maju po złagodzeniu obostrzeń zaobserwowaliśmy wzrost. Obecnie wiele osób ponownie pracuje zdalnie co sprawia, że liczba odwiedzających stacje jest mniejsza.

Naszym głównym polem działalności są paliwa tradycyjne, ale coraz bardziej rozwijamy się w obszarze paliw alternatywnych. Zeszły rok był przełomowy ze względu na otwarcie pierwszej stacji Shell LNG w Bielanach Wrocławskich. Transformacja energetyczna będzie jednym z największych wyzwań najbliższych lat. Oprócz rozwoju infrastruktury LNG w 2020 r. kontynuowaliśmy rozwój elektromobilności w regionie Europe Środkowo-Wschodniej. Do końca 2021 roku razem z Ionity planujemy stworzyć 18 punktów ładowania na stacjach Shell w regionie, w tym w Polsce. Nie zapominamy też o rozwoju naszych tradycyjnych stacji paliw. W 2020 r. otworzyliśmy 7 stacji, w tym 4 w wyniku przejęcia stacji na Śląsku. W tym roku również mamy zamiar rozwijać naszą sieć.

Jeśli chodzi o paliwa to zachęcamy naszych klientów do korzystania z paliw premium Shell V-Power, które zawierają unikalną, wzmocnioną formułę czyszczącą Dynaflex, która pomaga uzyskać lepszą wydajność spalania i poprawę osiągów. W ramach akcji „Wtorki i czwartki z Shell V-Power” klienci mogą tankować w te dwa dni paliwa premium w cenie paliw podstawowych: we wtorki Shell V‑Power, a w czwartki Shell V-Power Diesel.

LIDERZY RYNKU – DOSTAWCY DLA STACJI PALIW – RAPORT 2021
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.