Dyskretny monitoring na stacji

Udostępnij artykuł

Zgodność ONVIF oznacza pełną kompatybilność serii 200 z innymi urządzeniami do nadzoru obsługującymi ten standard, a tym samym większą swobodę w projektowaniu systemu. Pozwala to również zmniejszyć koszty przyszłej modernizacji lub migracji.

Jak zapewnia producent, urządzenia te są łatwe w instalacji i obsłudze. Każda kamera jest wyposażona w kartę pamięci flash Secure Digital (SD), co umożliwia zapis nagrań wideo z całych dni bez podłączania komputera PC. Skonfigurowanie kamer nie wymaga wiedzy technicznej — użytkownik po prostu wkłada kartę SD, podłącza kamerę, po czym może natychmiast oglądać i rejestrować obraz. Jedno połączenie kablowe zapewnia zasilanie przez sieć Ethernet (Power-over-Ethernet) oraz umożliwia oglądanie i rejestrowanie obrazu wideo. Nie jest potrzebny żaden dodatkowy sprzęt.

Kamery są wyposażone we wbudowane funkcje wykrywania ruchu, ingerencji lub sygnału dźwiękowego, które mogą uruchamiać alarm lub zwiększyć jakość nagrania w celu wychwycenia dodatkowych szczegółów w obrazie. Dwukierunkowa transmisja dźwięku umożliwia operatorowi komunikowanie się za pośrednictwem kamery z gośćmi lub pracownikami.

Rozwiązanie to można łatwo rozbudować, podłączając rejestrator wideo, na przykład Bosch Divar seria 700 lub serwer iSCSI. Kompresja obrazu H.264 zmniejsza wymaganą pojemność pamięci masowej nawet o 30 proc. w porównaniu z konwencjonalnymi technologiami monitorowania, co znacznie obniża koszty. Producent dedykuje użycie tych kamer do małych biur oraz sklepów detalicznych i ogólnospożywczych.

Opublikowano: 30.09.2010
Aktualizacja: 30.09.2010