Emperia wysoko w rankingu Europa 500

Udostępnij artykuł

Dobra pozycja Emperii to wynik konsekwentnie realizowanych planów konsolidacyjnych, stałego rozwoju organicznego oraz skutecznie przeprowadzonej integracji w obszarze dystrybucji – oceniają przedstawiciele firmy. Grupa ta poprawiła swój ubiegłoroczny wynik podnosząc się w rankingu o 12 pozycji. Europa 500 skupia firmy Europy Środkowo-Wschodniej według wielkości przychodów za 2009 rok, pod uwagę jest także brana marża EBITDA, oraz takie czynnik jak zysk czy zwrot z kapitału.

"Rzeczpospolita" przygotowując analizę brała pod uwagę ponad 860 spółek z 18 krajów. W zestawieniu znalazło się 180 firm z Polski. Choć w rankingu dominuje polski kapitał, w zestawieniu jest też sporo firm z Czech i Węgier. Pierwsze miejsce w tym zestawieniu zajęła polska spółka PKN Orlen.

Emperia jest jedną z największych i najbardziej aktywnych polskich grup handlowych. Prowadzi handel detaliczny oraz dystrybucję artykułów spożywczych i kosmetyczno – chemicznych. Koordynatorem działalności grupy jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych spółka Emperia Holding S.A. Grupa swym zasięgiem obejmuje teren całego kraju. Emperia prowadzi dystrybucję artykułów FMCG poprzez magazyny cash&carry i centra dystrybucji rozlokowane w całej Polsce. Poprzez spółki Tradis oraz Ambra i DEF dociera do ponad 40 000 polskich sklepów, a także stacji benzynowych Orlen i Bliska.

Opublikowano: 13.09.2010
Aktualizacja: 13.09.2010