Geofizyka Kraków szuka ropy dla PGNiG-u

Udostępnij artykuł

– Geofizyka Kraków wykonuje na terenie Podkarpacia badania sejsmiczne. Są to wstępne badania, które służą rozpoznaniu terenu i jego budowy geologicznej m.in. pod kątem perspektyw występowania złóż węglowodorów – informuje Magda Wąchocka, rzecznik prasowy Geofizyki. Pierwszy etap badań zakończy się na początku przyszłego roku. Być może jeszcze w 2011 r. odbędą się pierwsze odwierty.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, które zleciło wykonanie pomiarów, jest liderem rynku gazu w Polsce. Działalność podstawowa spółki obejmuje poszukiwania i eksploatację złóż gazu ziemnego i ropy naftowej oraz import, magazynowanie, obrót i dystrybucję paliw gazowych i płynnych. W Polsce PGNiG jest jednym z największych i najstarszych przedsiębiorstw. Przychody firmy oraz jej zysk stawiają spółkę w czołówce największych i najbardziej dochodowych podmiotów w Polsce.

Geofizyka Kraków z kolei to kontraktor geofizyczny oferujący szeroki zakres usług dla poszukiwań złóż węglowodorów, wód geotermalnych oraz monitorowania złóż i zbiorników gazu. Zadania, jakimi zajmuje się firma to m.in.: akwizycja danych sejsmicznych, przetwarzanie i interpretacja tych danych, a także pomiary geofizyki wiertniczej i sejsmometrii wiertniczej wraz z przetwarzaniem i interpretacją.

Opublikowano: 24.09.2010
Aktualizacja: 24.09.2010