GK Orlen: nowe kadencje zarządów i zmiany na stanowiskach

Udostępnij artykuł
Czerwiec br. był pracowity dla rad nadzorczych spółek PKN Orlen. W kilku z nich doszło do istotnych zmian na stanowiskach kierowniczych.

W maju informowaliśmy o postępowaniach kwalifikacyjnych na stanowiska w zarządach co najmniej trzech spółek: Orlen Budonaft, Orlen Eko oraz Orlen Laboratorium.

Czytaj więcej: Szykują się zmiany w zarządach spółek GK Orlen

Według informacji, którymi dysponujemy, obecnie zarząd Orlen Budonaft jeszcze pracuje w starym składzie: Tadeusz Zając – prezes zarządu; Paweł Augustyniak – członek zarządu. Jednak w przypadku pozostałych dwóch spółek w czerwcu doszło do powołania nowych kadencji zarządu.

Rada nadzorcza Orlen Eko na posiedzeniu w dniu 11 czerwca br. roku powołała zarząd spółki na kolejną wspólną kadencję, w następującym składzie: Krzysztof Iwanicki – prezes zarządu; Przemysław Iwan – członek zarządu (bez zmian).

Z kolei w związku z zakończeniem kadencji zarządu Orlen Laboratorium, rada nadzorcza spółki na posiedzeniu w dniu 5 czerwca 2019 roku powołała zarząd na kolejną kadencję, w następującym składzie: Marek Witkowski – prezes zarządu; Piotr Szpakowicz – członek zarządu.

Oznacza to, że były prezes utrzymał stanowisko. Natomiast z miejscem w zarządzie pożegnała się Dagmara Gorzelana. Piotr Szpakowicz, który ją zastąpił, w latach 2009–2016 prowadził własną działalność gospodarczą w zakresie doradztwa techniczno-inżynieryjnego. Posiada również doświadczenie w pracy samorządowej. W okresie 05.2016–07.2017 pełnił w Orlen Projekt funkcję członka zarządu ds. realizacji projektów w GK Orlen,  w okresie 07.2017–06.2018 prezesa zarządu, a w okresie 06.2018-05.2019 ponownie członka zarządu odpowiedzialnego za obszar operacyjny. ​​

W czerwcu br. do zmian doszło również w spółce Orlen Projekt. Na stanowisko członka trzyosobowego zarządu został powołany Zbigniew Kulewicz, zastępując na tym stanowisku Piotra Szpakowicza (transfer do Orlen Laboratorium).

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.