Harnaś po raz pierwszy w formacie fabularnym

Przez ostatnie 15 lat obecności marki na polskim rynku w spotach reklamowych pojawiała się animowana postać Harnasia – króla gór. Rok 2019 to czas zmian – 17 kwietnia w telewizji pojawił się pierwszy fabularny spot marki, w którym Harnasia zagrał utalentowany Karol Dziuba, aktor Teatru Narodowego w Warszawie.

Marka Harnaś zyskała przez lata stabilną pozycję na rynku i rzesze wiernych konsumentów. Przez dotychczasowe reklamy była utożsamiana z animowanym bohaterem, który niósł pomoc innym, był odważny i śmiały. Do swojego świata Harnaś zapraszał każdego, kto chciał się napić dobrego piwa.

Pod koniec 2018 roku rozpoczął się proces odświeżania marki – piwo zyskało nowy, lepszy smak oraz nową szatę graficzną opakowań – bardziej wyrazistą i nowoczesną. Postać Harnasia została na etykietach urealniona i znacznie powiększona na tle oświetlonych słońcem górskich szczytów.

– Zmiana formatu spotów reklamowych z animowanych na fabularne jest kolejnym etapem tego procesu. Budujemy nowy, filmowy świat marki i zapraszamy do niego konsumentów. Wierzymy, że nowy Harnaś oraz jego nowi przyjaciele zdobędą sympatię widzów – mówi Patrycja Skierska, Brand Manager marki w Carlsberg Polska. – Wiemy, że widzowie kochają filmy i seriale, dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć reklamy na miarę produkcji filmowych. Wartka akcja, dopracowana w detalach scenografia, filmowe zabiegi – tego na pewno nie zabraknie w filmach o przygodach Harnasia. Nowy lepszy Harnaś! Nareszcie! – dodaje Patrycja Skierska.

Nad nowym fabularnym spotem reklamowym pracowała blisko 100-osobowa ekipa. W rolę nowego Harnasia wcielił się Karol Dziuba, aktor teatralny, znany szerszej publiczności również z serialu telewizyjnego pt. „O mnie się nie martw” oraz z filmów fabularnych: „Bodo”, „Gwiazdy” i „Całe szczęście”. Spot wyreżyserował Michał Sabliński, który ma na swoim koncie wiele reklam dla polskich i międzynarodowych firm, a operatorem był Michał Sobociński – autor zdjęć do takich filmów jak: „Sztuka kochania”, „Belfer 2”, czy „Miłość jest wszystkim”.

Nowa 30-sekudnowa reklama promocyjna jest pierwszą z serii reklam o przygodach Harnasia. Pojawiłą się w głównych stacjach TV oraz kanałach tematycznych 17 kwietnia br. i będzie wspierać tegoroczną promocję podkapslową piwa Harnaś. Kolejna reklama wizerunkowa ukaże się już na początku maja.

Za kreację spotu odpowiada agencja Grey, za produkcję – Dynamo Film, planowanie i zakup mediów realizuje dom mediowy Initiative Media Warszawa.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.