Horyzont EV prezentuje nowe podejście do inwestycji w elektromobilność

Udostępnij artykuł

Oferta spółki skierowana jest do inwestorów, którzy chcą pomnażać kapitał na rynku elektromobilności. Horyzont EV to spółka na rynku elektromobilności dość młoda, ale z bardzo ciekawym modelem biznesowym.

Horyzont EV ladowanie

Rozwiązanie Horyzont EV

Mechanizm działania jest prosty i nawiązuje bezpośrednio do schematu zakupu nieruchomości w celach komercyjnych, której obsługą zajmie się profesjonalny zarządca. Inspiracja z rynku mieszkaniowego to efekt wieloletnich doświadczeń założycieli spółki. Mają oni na swoim koncie kilkaset zrealizowanych inwestycji na terenie całego kraju.

Ofertę Horyzont EV kierujemy do osób, które chcą bezpiecznie pomnażać kapitał w formie perspektywicznej inwestycji i szybko wejść na rynek elektromobilności. Gwarantujemy inwestorom rekomendacje co do optymalnych lokalizacji stacji ładowania, które pozostają własnością naszych inwestorów. My zajmujemy się bieżącym zarządzaniem siecią, tak aby inwestor mógł pasywnie czerpać pożytki z danej inwestycji – mówi Paweł Kuczera, prezes zarządu Horyzont EV.

Elektromobilność – bezpieczny pasywny przychód na niepewne czasy

Wszystkie miejsca pod planowane inwestycje badane są pod względem natężenia ruchu oraz potencjału marketingowego. To jest istotne zwłaszcza w przypadku stacji ładowania z ekranami reklamowymi. Spółka oferuje stacje z 55-calowymi ekranami LED, które dają inwestorom możliwość zarabiania nie tylko na ładowaniu, ale również marketingu digitalowym. Horyzont EV celuje w takie lokalizacje jak dworce, duże osiedla mieszkaniowe, centra handlowe, węzły komunikacyjne, stacje paliw i inne. Wszędzie tam, gdzie natężenie ruchu bezpośrednio przekłada się na obłożenie poszczególnych punktów ładowania.

Przy założeniu, że stacja będzie wykorzystywana minimum 3,5 godziny dziennie (co oznacza, że skorzystają z niej średnio trzy – cztery samochody w ciągu doby), spodziewany zysk w skali roku to 30-35 proc. A w przypadku stacji z ekranami reklamowymi to nawet 15 proc. więcej. W praktyce oznacza to, że inwestycja zwróci się w ciągu kilku lat, a dochody sięgać będą kilkudziesięciu procent w skali roku – kalkuluje Kuczera.

Obecnie wielu inwestorów poszukuje obszarów, gdzie można ulokować kapitał, licząc na bezpieczne zyski. Współwłaściciel Horyzont EV przekonuje, że jednym z nich jest rynek elektromobilności.

Dziś elektromobilność to machina, która ruszyła i nie da się jej zatrzymać. Widać to w legislacji, widać w sąsiednich krajach – wszystko zmierza ku zeroemisyjności. Liczący się producenci samochodów mają w swojej ofercie elektryki, giganci branży logistycznej zmieniają floty na te napędzane prądem. Inne rozwiązania, jak np. napęd wodorowy nie są tak dostępne jak prąd – przekonuje Kuczera.

Źródło: Elocity

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2022 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacja Benzynowa Bogdan Kucharski wrzesien pazdziernik

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Autor: Petrolnet
Opublikowano: 12.12.2022
Aktualizacja: 12.12.2022