Hybrydy w kilometrówce. Jest plan Ministerstwa Infrastruktury

Udostępnij artykuł

Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad rozwiązaniem dla posiadaczy samochodów elektrycznych i hybrydowych. Samochody te mogłyby być uwzględniane w tzw. kilometrówce.

Samochod elektryczny

– Pracujemy (…) nad zmianą ustawową, tak aby zawrzeć w możliwości rozliczania pojazdu prywatnego takie pojazdy, które są napędzane w sposób niekonwencjonalny, czyli nie silnikiem spalinowym, tylko silnikami elektrycznymi i hybrydowymi – poinformował wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Wkrótce mają rozpocząć się konsultacje międzyresortowe i społeczne tego projektu. Takie zapewnienie usłyszeli w środę posłowie podczas posiedzenia sejmowej podkomisji do spraw transportu drogowego, drogownictwa, bezpieczeństwa ruchu drogowego i poczty.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2022 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacja Benzynowa & Convenience Store

Stawki w górę

Od 17 stycznia obowiązują wyższe stawki za używanie pojazdów prywatnych do celów służbowych. Koszty używania pojazdów do celów służbowych pokrywa pracodawca według stawek za 1 kilometr przebiegu pojazdu, które nie mogą być wyższe dla samochodu osobowego o pojemności skokowej silnika do 900 cm sześc. niż 0,89 zł, dla samochodu o pojemności skokowej silnika powyżej 900 cm sześc. – 1,15 zł, dla motocykla – 0,69 zł, a dla motoroweru – 0,42 zł.

źródło: informacja własna

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Autor: Petrolnet
Opublikowano: 26.01.2023
Aktualizacja: 26.01.2023