iPhone znajduje stacje z obsługą DKV

Udostępnij artykuł

– Mobilna aplikacja to sposób na uproszczenie dostępu do zaawansowanych informacji, które znajdują się na stronie internetowej DKV – mówi Michał Bałakier, prezes DKV Euro Service Polska.

Usługa ta przydaje się szczególnie w sytuacjach awaryjnych, kiedy kończy się paliwo, a na trasie nie widać ulubionej marki stacji. Aplikację można pobrać do telefonu z serwisu iTunes w Apple App Store.

Podczas gdy iPhone pomaga ustalić lokalizację przy pomocy GPS, aplikacja DKV umożliwia wyszukanie wszystkich stacji w wybranym obszarze. Aby wyświetlić mapę ze stacjami i opisem usług, wystarczy kliknąć ikonę DKV na ekranie telefonu.

Program wskazuje odległość do celu oraz trasę dojazdu. Opis każdego punktu zawiera takie informacje, jak: adres, dostępność dystrybutorów szybkiego tankowania czy AdBlue. Dowiadujemy się także, czy stacja oferuje serwisy całodobowe, parking lub restaurację. Wszystkie te informacje pochodzą z własnych analiz DKV. Usługa dostępna jest na razie w języku angielskim i niemieckim.

DKV Euro Service  istnieje od 1934 r. i jest zarazem najstarszą i największą na drogach Europy organizacją serwisową. W Polsce współpracuje z siecią ponad 3200 stacji paliw i 150 warsztatów. DKV Card umożliwia bezgotówkowe tankowanie na stacjach różnych marek i dostęp do wielu usług dodatkowych, m.in. serwisów naprawczych, internetowych serwisów mapowych, doradztwa, kalkulatorów opłat drogowych, czy fakturowania netto i zwrotu zagranicznego VAT.

Opublikowano: 01.10.2010
Aktualizacja: 01.10.2010