Istvan Kapitany nowym wiceprezesem Shell na Europę

Udostępnij artykuł

Wcześniej, od 2006 roku Istvan Kapitany jako Wiceprezes odpowiedzialny był za region Europy Środkowo-Południowej.

Nowy wiceprezes obejmie region, w którego skład wchodzą: Polska, Niemcy, Austria, Szwajcaria, Wielka Brytania, Holandia, Belgia, Luksemburg, kraje skandynawskie, Włochy, Rosja, Ukraina, Czechy, Słowacja, Węgry, Bułgaria oraz Turcja, gdzie działalność Shell prowadzona jest we współpracy z firmą Turcas Petrol A.S.

– Shell jest pionierem w tworzeniu nowych zaawansowanych paliw wysokiej jakości. Polska była jednym z pierwszych rynków europejskich, na który wprowadziliśmy paliwo z rodziny V-Power. Od 10 lat w Polsce paliwa uszlachetnione cieszą się wielkim uznaniem kierowców i znajdują się w podstawowej ofercie w Europie – powiedział Istvan Kapitany Wiceprezes ds. Handlu Detalicznego Shell Europa.

Przed objęciem stanowiska Dyrektora Generalnego ds. Handlu Detalicznego w Niemczech w 2002 roku, Kapitany był Dyrektorem Generalnym na Węgrzech gdzie odpowiadał m.in.: za wprowadzenie na rynek paliw produktów Shell Premium, Shel V-Power oraz Shell V-Power Diesel. Odpowiadał również za podpisanie strategicznych dla Shell kontraktów o współpracę z Migros, Tesco, McDonald’s czy Postbank.

Opublikowano: 21.09.2010
Aktualizacja: 21.09.2010