Jak często Polacy piją kawę – wyniki badania

Udostępnij artykuł
Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat sprawdziło, jak często Polacy sięgają po małą czarną. Wynika z niego, że prawie 80 proc. respondentów codziennie sięga po kawę.

Mówi się, że życie ma urok i sens, ale tylko po kawie. Podobno gdyby nie kawa, wszystko byłoby trudniejsze. Ale czy kawę możemy pić dla zdrowia? I jeśli tak, to ile? I jak często? O opinie Polaków na ten temat poprosili organizatorzy programu „Kawa i zdrowie” z Fundacji Żywność, Aktywność Fizyczna i Zdrowie. 

Zdecydowana większość badanych (79,7 proc.) pije kawę codziennie. A jeśli każdego dnia, to zwykle wypija od 2 do 3 filiżanek tego napoju. Zależność ta zmienia się dosyć proporcjonalnie. Wśród osób, które sięgają po kawę od 2 do 3 dni w tygodniu, najczęściej jest to najwyżej jedna filiżanka dziennie – taką ilość deklaruje prawie co trzeci z respondentów.

Co ciekawe, odsetek respondentów, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez kawy, rośnie wraz z wiekiem badanych, sięgając 80-90 proc. u osób powyżej 35 roku życia. Tendencja ta jest jednak najbardziej wyraźna wśród osób w przedziale wiekowym 45-54 lat. W grupie najmłodszych uczestników badania odnotowano wysoki, względem pozostałych grup, odsetek respondentów, którzy piją kawę nie częściej niż 3 dni w tygodniu. Czy powyższe wyniki pozwalają Polakom uważać się za naród kawoszy? Raczej plasują nasz kraj w środku stawki – ustępujemy Skandynawom, głównie Finom i Szwedom, którzy piją dwukrotnie więcej od nas, średnio 4 filiżanki kawy dziennie.

Biostat, Badanie na temat konsumpcji kawy w Polsce, badanie objęło 385 respondentów, którzy piją kawę, maj 2021.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– CZERWIEC-LIPIEC 2021 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 20.07.2021
Aktualizacja: 20.07.2021