Kajto i pierwszy w historii rajd na terenie rafinerii Lotos

Jesienno-zimowa aura, szybka jazda, ryk silnika, ostre zakręty i bliskość rafinerii. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak z Lotos Rally Team spotkali się z kibicami i odbyli pierwszy taki rajd w historii. W rolę pilota Kajto mógł wcielić się m.in. 10-letni Jaś, podopieczny Fundacji Lotos.

Niedawno Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak z Lotos Rally Team ukończyli Rajdowe Mistrzostwa Świata w kategorii WRC2 stając na drugim stopniu podium, zdobywając tym samym tytuł Wicemistrzów Świata. Grupa Lotos, która jest głównym sponsorem duetu rajdowców, podziękowała całej drużynie za trud, poświęcenie i ciężką pracę podczas minionego sezonu, które zaowocowały osiągnięciem sukcesu. Kajetan i Maciej otrzymali wyjątkowe mapy z zaznaczonymi miejscami rajdów. Wiadomo już, że koncern będzie dalej wspierał zespół Lotos Rally Team.

Po konferencji prasowej rozpoczął się tzw. co-drive, czyli pełen emocji i adrenaliny, wspólny przejazd samochodem sportowym. To pierwszy taki rajd w historii, który odbył się na terenie rafinerii Grupy Lotos.

– To dla mnie wyzwanie. Muszę jeździć po ciasnych uliczkach najlepiej szybko i widowiskowo – mówił Kajetan Kajetanowicz. – Dziękujemy za te wszystkie lata i za organizację co-drive’u przed warszawską Barbórką. Dzięki waszemu zaangażowaniu, udaje się pokazać kawałek naszego rajdowego świata. Mamy najlepsze auto na świecie i najlepszych kibiców – dodawał.

W ekstremalnym przejeździe w roli pilota wzięli udział – oprócz członków zarządu Grupy Lotos i przedstawicieli mediów – także zwycięzcy konkursu zorganizowanego wśród pracowników Lotosu oraz 10-letni Jaś, podopieczny Fundacji Lotos. – To najlepszy prezent na świecie – powiedział chłopiec po wyjściu z auta.

– To już 11 rok naszej współpracy z Kajto. Przeszliśmy przez rajdy Polski, Europy, teraz świat. Chciałbym, byśmy wszyscy kibicowali temu zespołowi. Wiele się od siebie uczymy. Gratuluję i trzymam kciuki za Was w przyszłości – powiedział na konferencji prasowej Mateusz A. Bonca, prezes zarządu Grupy Lotos.

– Mamy Wicemistrzów Świata w Rajdach, polską piłkę, skoczków. To nie bierze się znikąd. Ich wyniki to ich praca, ale to, że oni są u nas, to wynik dobrej pracy naszych ludzi. Mamy cel na kolejny rok. Wiemy, że będziemy dalej razem – dodawał Jarosław Wittstock, wiceprezes zarządu Grupy Lotos.

Co-drive na terenie Grupy Lotos był dla Kajto testem przed sobotnim rajdem Barbórki. To największe motorsportowe wydarzenie w stolicy Polski, do którego zgłosiło się ponad 100 załóg, w tym Lotos Rally Team. Kajetan Kajetanowicz jest siedmiokrotnym triumfatorem tych zawodów.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– PAŹDZIERNIK-LISTOPAD 2019 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.