KAS zajęła ponad 22 tony nielegalnego paliwa

Funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) na autostradzie A4 przeprowadzali kontrole ciężarówek wjeżdżających do Polski. W jednej z nich wykryli ponad 22 tysiące litrów cieczy ropopochodnej przewożonej w pojemnikach typu „mauser”. Transportu nie zgłoszono w systemie SENT.

Funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno–Skarbowego we Wrocławiu, kontrolowali na autostradzie A4 ciężarówki wjeżdżające do Polski w kierunku Jędrzychowice. Podczas sprawdzania ciągnika siodłowego z naczepą przewożącego pojemniki typu „mauser”, funkcjonariusze znaleźli 22 280 litrów cieczy ropopochodnej o konsystencji i zapachu oleju napędowego.

Zgodnie z ustawą o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów, przewozu tego rodzaju towaru przez terytorium RP należy zgłosić w Systemie Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT). Mobilne laboratorium, po przeprowadzeniu badania próbek cieczy, potwierdziło, że jest to towar podlegający systemowi monitorowania SENT.

W związku z brakiem wymaganego zgłoszenia, środek transportu oraz pojemniki z cieczą zatrzymano do czasu uregulowania statusu przewożonego towaru. Na kierowcę nałożono mandat karny w wysokości 7500 zł, natomiast firmie przewozowej grozi kara pieniężna w wysokości 30.000 zł.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– KWIECIEŃ-MAJ 2021 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.