KAS zatrzymała nielegalny transport ON

Udostępnij artykuł
Funkcjonariusze KAS Działu Realizacji z Elbląga zatrzymali do kontroli cysternę przewożącą ponad 30 tys. litrów oleju napędowego. Przewożony towar był zgłoszony w systemie SENT tylko w ilości 10 tys. litrów.
Fot. KAS

Funkcjonariusze KAS Działu Realizacji z Elbląga zatrzymali do kontroli cysternę na polskich numerach rejestracyjnych. Stało się to podczas czynności wykonywanych 19 lipca br. na drodze S7 w Majdanach Wielkich. Po dokonaniu oględzin środka transportu i sprawdzeniu dokumentacji stwierdzono przewóz ponad 30 tys. litrów ON.

Okazało się, że w Systemie Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT) zgłoszono tylko 10 tys. litrów. Jednak na pozostałe 21 tys. litrów wystawiono dokument umożliwiający przemieszczenie towarów między magazynami. Co istotne w rzeczywistości ani nadawca ani odbiorca nie posiadał magazynów.

W związku z tym, że wykazane w dokumentach magazyny nie istniały, a cysterna nie spełnia wymogu miejsca magazynowania, warunkiem dalszego przewozu towaru było dokonanie zgłoszenia w systemie SENT.

Ujawnione naruszenie może skutkować nałożeniem na podmiot kary pieniężnej w wysokości 46 proc. wartości netto towaru przewożonego podlegającego obowiązkowi zgłoszenia, nie niższej niż 20 000 zł.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– CZERWIEC-LIPIEC 2021 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 27.07.2021
Aktualizacja: 27.07.2021