Kemetyl: Nowy dodatek do paliw na stacjach

Udostępnij artykuł

Dodatek do benzyny Black Arrow zawiera detergenty skutecznie niwelujące zanieczyszczenia układu wtryskowego i ponadto usuwa wilgoć. Dodatkową zaletą produktu jest to, że pokrywa on układ paliwowy warstwą węglowodorową, doskonale zabezpieczając przed korozją i ponownym osadzaniem się
zanieczyszczeń oraz zapewnia optymalną pracę silnika i zapobiega problemom z jego uruchomieniem. Dodatek do benzyny również efektywnie smaruje części systemu paliwowego, poprawia jakość spalania i zmniejsza nadmierne zużycie paliwa oraz co najważniejsze dla kierowcóe jest bezpieczny dla katalizatorów spalin. 

Szwedzka Grupa Kemetyl zajmuje się m.in. produkcją i dystrybucją płynów i kosmetyków samochodowych, a także środków czystości. Firma powstała w 1918 r. i niedługo będzie obchodziła jubileusz 100-lecia istnienia. Kemetyl obecnie działa w 16 krajach i zatrudnia ponad 300 pracowników. Firma jest jedną z największych grup o takim profilu działalności w Europie. Kemetyl posiada linie produkcyjne w Holandii, Norwegii i Szwecji. W Polsce Kemetyl zajmuje się dystrybucją produktów Shell, a także produktów własnych firmy – głównie artykułów do samochodowców – środków konserwujących, płynów i dodatków do paliw.

Opublikowano: 22.09.2010
Aktualizacja: 22.09.2010