Kolejne myjnie na stacjach Bis-Bel

Udostępnij artykuł

– Na przełomie maja i czerwca na stacji w Kostrzynie Wielkopolskim oddamy nową myjnie bezdotykową. Dwustanowiskową, bo w chwili obecnej na taką mamy pozwolenie, ale docelowo chcemy by do dyspozycji kierowców były trzy stanowiska. To będzie myjnia firmy Abox – prosta i ładna. Mamy już je na innych stacjach i jestem z nich zadowolony, myślę że podobnie będzie w tym przypadku – mówi Marian Belter, właściciel sieci Bis-Bel.

W podobnym terminie zostanie też otwarta okręgowa stacja kontroli pojazdów przy stacji w Biskupicach oraz myjnia przy tym samym obiekcie. Ma to być myjnia dla samochodów ciężarowych, dedykowana dla autocystern. Oprócz tego stanie tam również dwustanowiskowa myjnia dla samochodów osobowych.
Firma Bis-Bel jest operatorem sieci 10 stacji paliw, z których większość zlokalizowana jest w woj. wielkopolskim. Stacje znajdują się w Biskupicach, Kostrzynie Wielkopolskim, Pobiedziskach, Pomarzanowicach, w Kłecku, Wągrowcu, Grabównie, Wysokiej, Debrznie oraz Żydowie. Na wszystkich stacjach znajdują się sklepy, część obiektów ma myjnie, na niektórych znajdują się bary, w których może się pomieścić ponad 50 klientów. Przy jednej stacji działa stacja kontroli pojazdów. Dwie ze stacji należących do firmy Bis-Bel Pierwsza stacja Bis-Bel została uruchomiona w 1991 roku. Firma zatrudnia ok. 70 osób.

48 proc. stacji w Polsce to obiekty niezależne. Dla porównania Orlen, będący liderem na rynku dysponuje udziałem w wysokości 26 proc., a BP i Shell po 5,7 proc. Jednak udział stacji niezależnych w rynku systematycznie maleje. "Konkurencja na rynku detalicznym powoduje, iż marże osiągane przez wszystkich operatorów są na niskich poziomach, co dla części operatorów niezależnych oznacza nieopłacalność prowadzenia działalności gospodarczej.Metodą wyjścia z tej sytuacji jest kontynuacja wspólnej polityki zaopatrzeniowej i inwestycyjnej pozwalającej na korzystniejsze zakupy i obniżenie kosztów logistyki. Taką praktykę stosują stacje operujące pod marką Delfin, Huzar, Moja Stacja czy WW Energy" – podkreślają eksperci z Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego.
 

Opublikowano: 27.04.2010
Aktualizacja: 27.04.2010