Kolejne szybkie ładowarki elektryczne na stacjach Shell

Udostępnij artykuł

Shell poszerzył sieć stacji dużej mocy do ładowania samochodów elektrycznych o dwa nowe punkty. Tym razem są zlokalizowane przy autostradzie A2 w województwie łódzkim. Kierowcy mogą naładować swoje auta na stacji w Niesułkowie oraz w Nowostawach. Dzięki szybkim ładowarkom o mocy do 350kW ładowanie może trwać nawet o 7 razy krócej w porównaniu do standardowych rozwiązań dostępnych przy autostradach. Łącznie w Polsce funkcjonuje już obecnie 12 szybkich ładowarek Shell-Ionity na 6 stacjach.

Shell

Elektromobilność w samym sercu Polski

Obydwie stacje są zlokalizowane przy autostradzie A2, w bliskiej odległości od węzła A1, co stanowi ważny punkt na mapie Polski. Stacja MOP Niesułków jest położona w kierunku Warszawy, a Nowostawy w kierunku Poznania. Na każdej stacji znajdują się dwie ładowarki o mocy do 350kW. Stanowiska posiadają możliwość zainstalowania dwóch kolejnych w każdym z tych punktów.

Na stacji Shell MOP Niesułków oraz MOP Nowostawy klienci mogą nie tylko naładować auto. Mogą tam również skorzystać z hotelu i samoobsługowej pralko-suszarki firmy Break&Wash czynnej całą dobę. Wizyta na stacji to również okazja, by zjeść w bistro lub napić się kawy z ekspresu kolbowego w ramach autorskiego konceptu kawiarniano-gastronomicznego Shell Café. Shell oferuje dwie mieszanki kawy – espresso lub lungo, a napój jest serwowany przez baristów.

– Zdajemy sobie sprawę, że elektromobilność w Polsce jest w fazie początkowej, ale traktujemy to jako przyszłościowy kierunek. W tym roku planujemy mieć już 20 szybkich ładowarek w 10 lokalizacjach. A to nie wszystko, bo będziemy stawiać też na własne rozwiązania. Globalnym celem firmy jest, aby do 2025 r. mieć 500 tys. ładowarek elektrycznych na całym świecie. Jest to też jeden z elementów naszej strategii. W jej ramach do 2050 roku chcemy obniżyć ślad węglowy netto produktów energetycznych Shell o 65 proc. Przyczynimy się w ten sposób do poprawy stanu powietrza w miastach.
– mówi Monika Kielak-Łokietek, dyrektorka działu stacji paliw i rozwoju sieci detalicznej w Shell Polska.

Oferta Shell w zakresie EV konsekwentnie się rozszerza

Poza stacjami w Niesułkowie i Nowostawach, ładowarki Shell-Ionity znajdują się również w punktach MOP Olsze-Wschód i Zachód, w Kaszewach Kościelnych oraz w Świecku. Wszystkie są zlokalizowane przy autostradach, aby zapewnić jak największą wygodę kierowcom. W najbliższym czasie Shell planuje również wystartować w Polsce z ładowarkami własnymi o mocy ok. 150+ kW.

Shell ostatnio rozszerzył również gamę swoich rozwiązań w zakresie elektromobilności dla klientów flotowych, którym oferuje hybrydową kartę Shell Card EV. Dzięki niej kierowcy mogą zapłacić bezgotówkowo za ładowanie samochodu elektrycznego lub hybrydowego w ponad 800 punktach w Polsce – w tym na stacjach Shell w Niesułkowie i Nowostawach bezpośrednio przy autostradzie A2. Ponadto kierowcy mają dostęp do pełnej gamy produktów oferowanych przez Shell. Użytkownicy Shell Card EV mogą też korzystać z wygodnej aplikacji Shell Recharge, która umożliwia znajdywanie najbliższych punktów ładowania, uzyskiwanie aktualnych informacji o taryfach, prędkościach i dostępności punktów czy podgląd przewidywanego czasu ładowania i kosztu.

Źródło: Shell Polska

LIDERZY RYNKU – DOSTAWCY DLA STACJI PALIW – RAPORT 2022
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

LRDSP Raport okladka x

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 06.04.2022
Aktualizacja: 06.04.2022