Konsumpcja LPG spada

Udostępnij artykuł

– Jeżeli weźmiemy jednak pod uwagę zużycie LPG w porównaniu ze zużyciem benzyny w Polsce w ostatnim okresie to spadek zużycia autogazu w stosunku do spadku zuzycia benzyny jest znacznie mniejszy i to jest optymistyczne. Kryzysowa sytuacja na świcie, a co za tym idzie, również u nas w kraju spowodowała, że transport został zmniejszony i miało to bezpośredni wpływ także na sprzedaż i zużycie paliw w I półroczu 2010 roku. Zarówno zużycie oleju napędowego, jak i LPG zostało ograniczone przez kryzysową sytuację na całym świcie – informuje prezes spółki.

– Trzeba również podkreślić, że olej napędowy jest na pierwszym miejscu jeżeli chodzi o zużycie wśród wszystkich paliw płynnych. Dzieje się tak ponieważ praktycznie wszystkie TIR-y oraz duże samochody są napędzane właśnie tym rodzajem paliwa. To właśnie poprzez ten aspekt olej zajmuje tak wysoką pozycję wśród konsumowanych paliw płynnych w Polsce – dodaje Grzegorz Jarzyński.

– Nie jest widoczne ogromne zainteresowanie autogazem, lecz nie mamy też do czynienia z zauważalnym obniżeniem zainteresowania tym paliwem. Ogólnie nie ma żadnych obaw, że wydarzy się coś nieprzewidywalnego z ceną LPG w Polsce – stwierdza Grzegorz Jarzyński, prezes zarządu spółki Elpigaz.

Opublikowano: 26.09.2010
Aktualizacja: 26.09.2010