Lotos podpisał umowę z Polkomtelem

Udostępnij artykuł

Rozwiązanie przygotowywane przez Polkomtel S.A. to system niezawodnej łączności charakteryzujący się bardzo wysokim SLA, który umożliwia korzystanie z całej gamy nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych niezbędnych w sytuacjach krytycznych, takich jak błyskawiczne ładowanie map elektronicznych i współdzielenie informacji między służbami. Łączność przy użyciu CDMA, czyli cyfrowej technologii szerokopasmowej transmisji sygnału, zapewni użytkownikom unikalne korzyści, pozwalając na kilkakrotne zwiększenie liczby równoczesnych połączeń indywidualnych i grupowych, alarmowych i rozsiewczych.

Projekt cyfrowej łączności dyspozytorskiej oprócz podstawowych usług komunikacyjnych obejmuje także szeroki zakres usług zaawansowanych i transmisję danych o bardzo wysokiej prędkości transferu w standardzie CDMA. Możliwa będzie także współpraca z innymi usługami dedykowanymi przez sieć Plus dla sektora paliwowo-energetycznego.

Grupa Lotos to drugi po PKN Orlen polski koncern paliwowy. W roku 1995 Rafineria Gdańska S.A. rozpoczęła tworzenie sieci patronackich stacji paliw, a w 1996 roku powołała spółkę zależną Stacje Paliw Rafinerii Gdańskiej Sp. z o.o. Jej zadaniem była budowa i zarządzanie siecią stacji paliw. W listopadzie 2002 roku, w wyniku restrukturyzacji wewnętrznej Rafinerii Gdańskiej, której celem było utworzenie obecnej Grupy Lotos, Spółka została przekształcona w Lotos Paliwa Sp. z o.o. Spółka Lotos Paliwa otrzymała zadanie zbudowania jednolitej sieci stacji paliw. Od grudnia 2003 roku do prywatnych właścicieli stacji paliw adresowany jest System Partnerstwa Handlowego Lotos.

Opublikowano: 13.09.2010
Aktualizacja: 13.09.2010