Manager bp: Easy Auchan pojawi się na stacjach partnerskich bp

Udostępnij artykuł

[SPECJALNIE DLA NAS] – Coraz więcej stacji partnerskich ma kawiarnie Wild Bean Cafe, partnerzy też doceniają ofertę będącą efektem naszej współpracy z Robertem Makłowiczem. Jeśli chodzi o rozwój oferty sklepowej, to w planach mamy rozszerzanie naszego partnerstwa z Auchan. Logo Easy Auchan zacznie się pojawiać również na stacjach partnerskich – pisze na łamach publikacji „Liderzy Rynku – dostawcy dla stacji paliw – Raport 2022” Krzysztof Kozłowski, szef sieci stacji partnerskich w bp w Polsce.

Krzysztof Kozlowski bp

bp wciąż rozwija ofertę

Drugi rok pandemii, która znacząco wpłynęła na funkcjonowanie rynku, był lepszy od poprzedniego. Rynek rozwijał się, wprawdzie mniej intensywnie porównując czasy przedkowidowe, ale jednak był to stabilny rozwój. Więc chociaż część inwestorów trochę zwolniła tempo inwestowania (ograniczony dostęp do wykonawców, wzrost cen materiałów budowalnych) to udało się nie tylko utrzymać, ale też powiększyć bazę stacji. W bp otwieraliśmy nowe stacje, kawiarnie Wilde Bean Cafe, podpisywane były nowe umowy z partnerami.

Kiedyś stacje paliw zajmowały się tylko sprzedażą paliwa i pewnych podstawowych artykułów sklepowych. Później zaczęły się obudowywać myjniami, sklepami z ofertą spożywczą, często pełnowymiarowymi, pojawiły się bankomaty, paczkomaty, pralniomaty… Tych różnych formatów, na stacjach i wokół nich, jest coraz więcej. Dlatego ten trend w kierunku tzw. formatu convenience, który obserwujemy od dawna, będzie dalej przyspieszać. Przenosimy tam w znaczącym stopniu naszą aktywność, coraz więcej swoich potrzeb chcemy załatwiać efektywnie i w jednym miejscu. Dziś zarówno dla nas, jak i dla naszych partnerów najważniejsze elementy, które stale rozwijajmy, to oferta paliw, oferta gastronomiczna i sklepowa.

Coraz więcej stacji partnerskich ma kawiarnie Wild Bean Cafe, partnerzy też doceniają ofertę będącą efektem naszej współpracy z Robertem Makłowiczem. Jeśli chodzi o rozwój oferty sklepowej, to w planach mamy rozszerzanie naszego partnerstwa z Auchan. Logo Easy Auchan zacznie się pojawiać również na stacjach partnerskich. Plany wprowadzenia ładowarek na stacje bp obejmują też stacje partnerskie.

Jestem przekonany, że rynek franczyzy i partnerstwa dalej będzie się rozwijał, z zainteresowaniem będę obserwował, jakie zmiany na nim nastąpią po fuzji Lotos Orlen i wejściu MOL na polski rynek franczyzowy.

Źródło: Liderzy Rynku – dostawcy dla stacji paliw – Raport 2022 (wydawca: BROG B2B)

LIDERZY RYNKU – DOSTAWCY DLA STACJI PALIW – RAPORT 2022
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

LRDSP Raport okladka x

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 24.03.2022
Aktualizacja: 24.03.2022