MOMO planuje ekspansję w Polsce północnej

Udostępnij artykuł

– Obecnie koncentrujemy się na rozwoju naszej działalności operacyjnej na terenie centralnej Polski, w dalszej perspektywie planujemy m.in. ekspansję na tereny północnej Polski – powiedział prezes MOMO w trackie czatu z użytkownikami portalu IPO.pl.

Aktualnie trwają przygotowania do uruchomienia budowy pierwszej stacji paliw należącej do spółki, która zostanie zlokalizowana w jednej z podwarszawskich miejscowości. Firma otrzymała już pozytywną decyzję środowiskową oraz jest w trakcie uzyskiwania pozwolenia na budowę. Przy konserwatywnych założeniach stacja paliw powinna w skali roku przynosić przychód na poziomie ponad 9 mln zł. Inwestycje spółki MOMO będą wznoszone na niewielkich powierzchniach gruntu na podstawie wieloletnich umów dzierżawy. 40 proc. wartości inwestycji sfinansowane będzie leasingiem.

Spółka MOMO S.A. powstała w maju 2010 roku. Firma działa na bazie wniesionego aportem przedsiębiorstwa, które przygotowywało inwestycję w zakresie poszukiwania lokalizacji dla poszczególnych stacji oraz pozyskiwania finansowania, jak również składania wniosków o niezbędne pozwolenia. Aktualnie kapitał własny MOMO S.A. wynosi 4 200 000 zł.

Firma planuje w najbliższym czasie zadebiutować NewConnect, a fundusze pozyskane z oferty zostaną przeznaczone na rozwój stacji paliw.

Opublikowano: 04.08.2010
Aktualizacja: 04.08.2010