MOMO: W ciągu dwóch lat osiem nowych stacji

Udostępnij artykuł

Do końca 2015 roku firma planuje łącznie wybudować 31 stacji paliwowych. Pierwsza stacja zlokalizowana będzie w Grodzisku Mazowieckim.

Zgodnie z pierwotnymi założeniami spółka pozyskała 1,2 mln zł, co oznacza, że w 100% zostały zrealizowane plany dotyczące oferty private placement, a inwestorzy w pełni zaakceptowali model rozwoju firmy. Przewiduje on budowę sieci automatycznych stacji paliwowych głównie na terenie Mazowsza, regionu o największej dynamice rozwoju rynku paliwowego w Polsce, który wynika m.in. z intensywnego wzrostu liczby eksploatowanych samochodów, co przekłada się także na systematyczne zwiększenie ilości tankowanego paliwa. Wspomniana tendencja w największym stopniu dotyczy Mazowsza, gdzie na statystycznego mieszkańca przypada największa ilość samochodów. Z tego powodu działalność operacyjna spółki zostanie skoncentrowana głównie w tym regionie. Stacje paliwowe MOMO będą wznoszone na niewielkich powierzchniach gruntu w atrakcyjnych lokalizacjach w obrębie osiedli mieszkaniowych. 40% wartości inwestycji sfinansowane będzie leasingiem.

Spółka powstała w maju 2010 roku. Firma działa na bazie wniesionego aportem przedsiębiorstwa, które przygotowywało inwestycję w zakresie poszukiwania lokalizacji dla poszczególnych stacji oraz pozyskiwania finansowania jak również składania wniosków o niezbędne pozwolenia. Aktualnie kapitał własny MOMO S.A. wynosi 4.200.000 zł.

 

Opublikowano: 29.09.2010
Aktualizacja: 29.09.2010