Moya na 60. Rajdzie Barbórka

Udostępnij artykuł

Sieć stacji paliw Moya została sponsorem zespołu rajdowego TVN Turbo Rally Team podczas najbliższego Rajdu Barbórka. Łukasz Byśkiniewicz wraz ze swym pilotem Adamem Jędraszkiem będą walczyć o zwycięstwo Hyundaiem i20 R5 przygotowanym przez stajnię Kowax 2Brally. Rajd Barbórka, mimo że nie liczący się do klasyfikacji Mistrzostw Polski, to jedna z najbardziej prestiżowych imprez motorsportowych w Polsce. Podczas 60. edycji tego wydarzenia swój udział zaznaczy także sieć stacji paliw Moya.

MOYA Rajd Barborka

Rajd Barbórka jest legendarną imprezą rajdową. Co roku gromadzi tysiące widzów, szczególnie na kultowym Kryterium Asów, czyli odcinku specjalnym na ul. Karowej w Warszawie. W Rajdzie Barbórka nie walczy się o mistrzowskie tytuły, jednak co roku gromadzi on wokół siebie nie tylko rzesze fanów sportów motorowych, lecz także wiele załóg rajdowych. W tym roku zgłoszonych zostało aż 131 zespołów.

Dla Łukasza Byśkiniewicza jest to już 12. Rajd Barbórka. Jako jeden z faworytów dostał wysoki, 3. numer startowy. Przed nim zostali ulokowani jedynie uznani na europejskich i światowych trasach rajdowych Kajetan Kajetanowicz i Miko Marczyk.

– Uwielbiam Rajd Barbórki – drugiego takiego w Polsce nie ma. Dostarcza on potężnej dawki adrenaliny i mocno motywuje do walki o jak najlepsze miejsce. To moja domowa impreza, w której startuję nieprzerwanie od 2010 roku. Lubię takie ciasne i techniczne odcinki specjalne i dobrze się na nich czuję. Zdecydowałem się na start Hyundaiem i20 R5, którego podstawi i obsłuży ekipa Kowax 2Brally. Tradycją już się stało, że moim barbórkowym pilotem jest Adam Jędraszek. Szef APR Motorsport wspierać mnie będzie z prawego fotela na Barbórce już po raz czwarty. W 2018 roku byliśmy na podium w całym rajdzie i na ulicy Karowej. Jest szansa, że historia się powtórzy, tym bardziej, że organizator rozstawił nas z bardzo wysokim, trzecim numerem. To jeszcze bardziej motywuje mnie do szybkiej jazdy.
– mówi Łukasz Byśkiniewicz, kierowca TVN Turbo Rally Team.

Rajd Barbórka rozpocznie się już w piątkowy wieczór 2 grudnia odcinkiem specjalnym na ulicach Pruszkowa. W sobotę 3 grudnia załogi będą rywalizować najpierw na Autodromie Słomczyn, następnie przeniosą się na Tor Wyścigów Konnych na Służewcu. Ostatni dzienny odcinek specjalny, po którym poznamy zwycięzcę 60. Rajdu Barbórka, zostanie rozegrany na Autodromie Bemowo. Najlepsze 45 załóg awansuje do wieczornego Kryterium Asów na ulicy Karowej.

Źródło: Anwim

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2022 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacja Benzynowa Bogdan Kucharski wrzesien pazdziernik

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Autor: Petrolnet
Opublikowano: 01.12.2022
Aktualizacja: 01.12.2022