Moya w Poznaniu z instalacją fotowoltaiczną

Udostępnij artykuł

Sieć stacji paliw Moya kieruje się w stronę ekologii. Na kolejnej, już 20. stacji w niebiesko-czerwonych barwach pojawiła się instalacja fotowoltaiczna. Stacja w Poznaniu, przy ul. Obornickiej 263 została wyposażona w nowoczesne panele o łącznej mocy niemal 20 kWp. Wydajność systemu pozwoli ograniczyć emisję dwutlenku węgla aż o 13 ton w skali roku. Instalację wykonała doświadczona na rynku odnawialnych źródeł energii firma SolarSpot.

Moya Obornicka Poznan

Transformacja energetyczna Anwim i Moya

Instalacje paneli fotowoltaicznych na dachach stacji paliw Moya są jednym z elementów transformacji energetycznej Anwim. Właściciel i operator marki Moya ponadto pracuje nad strategią budowy sieci punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Na kilkunastu stacjach franczyzowych znajdują się już ładowarki. Natomiast pierwsze punkty ładowania w sieci stacji własnych pojawią się w czwartym kwartale br.

– Fotowoltaika na stacjach Moya to nie tylko obniżenie kosztów eksploatacyjnych obiektów. To przede wszystkim działania w trosce o środowisko naturalne. Jesteśmy świadomi wpływu branży paliwowej na nasze otoczenie. Z drugiej jednak strony, gospodarka Polski opiera się na transporcie drogowym, w którym dominują paliwa kopalne, a my jesteśmy jednym z podmiotów zaopatrujących transport i konsumentów w paliwa. Z tych właśnie powodów podjęliśmy decyzję o transformacji energetycznej naszej spółki. Fotowoltaika, budowa punktów ładowania pojazdów elektrycznych, a także inne działania pro środowiskowe to niektóre z elementów naszego rozwoju w kierunku niżej emisyjności.

– zapewnia Andrzej Kondys, dyrektor do spraw operacyjnych Moya, członek zarządu Anwim.

Instalacja paneli fotowoltaicznych na stacji Moya w Poznaniu pozwoli w dużej części zrekompensować średnie pobory energii obiektu. Produkując energię wprost ze słońca, instalacja pozwoli uniknąć emisji dwutlenku węgla w ilości odpowiadającej kompensacji przez las o powierzchni aż 3 ha.

Źródło: Anwim / Moya

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.