Novatek inwestuje w rynek LNG

Rada dyrektorów Novatek PAO podjęła decyzję o utworzeniu spółki zależnej o nazwie Novatek–LNG Fuel, która budować będzie małe instalacje LNG, wspierać rynki hurtowe LNG i rozwijać detaliczną sieć sprzedaży LNG jako paliwa silnikowego, a także dostarczać LNG w ramach programu autonomicznej gazyfikacji na rosyjskim rynku krajowym.

Novatek aktywnie rozwija produkcję i sprzedaż LNG jako paliwa silnikowego. W 2020 roku spółka uruchomiła małą fabrykę LNG w Magnitogorsku w obwodzie czelabińskim o wydajności 40 tys. ton rocznie. Novatek posiada obecnie 12 stacji tankowania LNG w Federacji Rosyjskiej i planuje dalszą rozbudowę swojej sieci produkcyjnej i dystrybucyjnej.

– W ramach naszej strategii marketingowej tworzymy odrębną spółkę zależną, aby rozwijać krajowy rynek paliw LNG. Zastosowanie LNG jako paliwa może zmniejszyć emisję dwutlenku węgla w porównaniu z olejem napędowym i innymi produktami naftowymi, a także znacząco ograniczyć emisję szkodliwych substancji do atmosfery, co przyczynia się do dekarbonizacji branży transportowej i ochrony środowiska –  powiedział Leonid Michelson, prezes zarządu Novatek PAO.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– CZERWIEC-LIPIEC 2021 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.