Novatek otwiera pierwszą stację tankowania LNG w Niemczech

Udostępnij artykuł
Firma Novatek PAO poinformowała o uruchomieniu stacji tankowania LNG w Rostocku w Niemczech przez spółkę córkę Novatek Polska. Stacja umożliwia tankowanie skroplonym gazem ziemnym do 120 pojazdów ciężarowych dziennie.

Jest to pierwsza stacja tankowania LNG Novatek w Europie z zaplanowanej sieci, która w ciągu najbliższych kilku lat zostanie wybudowana w kluczowych komunikacyjnie miejscach zarówno w Niemczech, jak i w Polsce. Strategia spółki Novatek jako producenta gazu ziemnego i LNG zakłada coraz większe zaangażowanie firmy w dalszy rozwój gazu ziemnego jako paliwa napędowego zarówno w Rosji, jak i za granicą.

– Obecnie w Niemczech jest tylko osiem stacji tankowania LNG i ten segment rynku ma ogromny potencjał wzrostu w kontekście coraz bardziej rygorystycznych norm środowiskowych. W porównaniu z olejem napędowym LNG zapewnia znaczną redukcję emisji tlenków azotu, dwutlenku węgla i prawie całkowitą eliminację emisji cząstek stałych – zauważył Lew Feodosjew, pierwszy wiceprezes zarządu Novatek PAO.

– Jesteśmy aktywnie zaangażowani w rozwój infrastruktury tankowania LNG, która jest obecnie kluczowym czynnikiem dalszej popularyzacji skroplonego gazu ziemnego, biorąc pod uwagę jego przystępną cenę i pozytywny wpływ na środowisko – podsumował Lew Feodosjew.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– PAŹDZIERNIK-LISTOPAD 2019 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 05.12.2019
Aktualizacja: 05.12.2019