Nowe złoże węglowodorów w rejonie Morze Północnego

Udostępnij artykuł

Firma Equinor poinformowała we wtorek o odkryciu nowego złoża węglowodorów na Morzu Północnym w pobliżu innego złoża – Troll. Nowemu odkryciu nadano nazwę – Heisenberg.

equinor platforma wiertnicza

To już ósme odkrycie złoża węglowodorów przez Equinor od początku eksploracji tej części Morza Północnego, od roku 2019. Według pierwszych szacunków ilość węglowodorów waha się między 24 a 84 milionów baryłek ekwiwalentu ropy naftowej. Jak informuje Equinor na złożu jest więcej ropy niż gazu. Pełniejsze dane dotyczące wielkości złoża będzie można uzyskać dopiero po wykonaniu kolejnego odwiertu, a ten jest planowany w 2024 roku.

Nasza eksploracja złoża Troll przynosi efekty. Dzięki odkryciu ośmiu z dziewięciu odwiertów poszukiwawczych zbliżamy się do wskaźnika sukcesu na poziomie 90%. Planujemy dalsze badanie tego obszaru, jednocześnie przyglądając się możliwym rozwiązaniom dla dokonanych odkryć. Na tym obszarze mamy dobrą infrastrukturę i jesteśmy przygotowani, aby szybko wprowadzić na rynek niskokosztowe paliwo o niskiej emisji CO2 – mówi Geir Sørtveit, Equinor’s senior vice president for exploration and production west.

Odwiert nazwany Heisenberg został wykonany przez platformę wiertniczą Deepsea Stavanger. Na tym obszarze w lutym odkryto także złoże Rover Sor.

źródło: Equinor

LIDERZY RYNKU – DOSTAWCY DLA STACJI PALIW – RAPORT 2023
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Liderzy Rynku Dostawcy dla Stacji Paliw RAPORT okladka

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 14.03.2023
Aktualizacja: 14.03.2023