Nowoczesny monitoring w Orlen Ochrona

Udostępnij artykuł

– Zastosowanie platformy w istniejącym systemie zarządzania obiektami podlegającymi stałemu monitoringowi pozwoli nam nie tylko usprawnić pracę i podnieść jej komfort, ale także wpłynie na podniesienie bezpieczeństwa i jakości pracy oraz świadczonych usług – mówi Michał Wawrzeńczak, prezes Orlen Ochrony, wymieniając korzyści z wdrożenia systemu.

System informatyczny Kronos NET składa się z trzech bloków obejmujących prowadzenie usługi monitoringu, serwisowanie urządzeń monitorujących oraz rozliczanie świadczonych usług. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom pozwala on na prowadzenie monitoringu nawet 50 tys. obiektów na jednym stanowisku.

Moduł monitoringu służy do integracji monitoringu budynków, pojazdów, osób, telewizji przemysłowej, środowiska (pomiary temperatury, wilgotności, przebiegu pracy pracowników ochrony oraz kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy.

– Zastosowany przez nas system jest sieciowym rozwiązaniem zbudowanym w oparciu o trójwarstwową, modułową architekturę, która zapewnia wysoką niezawodność systemu, możliwość rozproszenia nawet na znacznym obszarze, bezpieczeństwo danych oraz dobór funkcjonalności systemu do rzeczywistych potrzeb – wyjaśnia Marek Sulkowski, koordynator operacyjny, odpowiedzialny w spółce za stację monitorowania alarmów.

– Ponadto jego architektura należy do jednej z najbezpieczniejszych zarówno pod kontem blokady przed nieautoryzowanym dostępem z zewnątrz, jak i stabilności systemu, co dla nas ma kluczowe znaczenie – dodaje.

Opublikowano: 04.10.2010
Aktualizacja: 04.10.2010