Nowość na rynku żarówek dla motocykli

Udostępnij artykuł

Kompaktowy żarnik Night Racer daje jasne i bardzo wyraźne światło, które jest w stanie oświetlić drogę nawet o 35 m dalej niż tradycyjne produkty. Niebieska powłoka pierścienia tych żarówek redukuje olśnienie,  pomaga także lepiej skupić wiązkę światła na drodze. Temperatura barwowa przypomina tę z lampy ksenonowej – jednak jej niebieskawo – białe światło daje lepszy kontrast niż tradycyjna żarówka ksenonowa.

– Motocykl posiada tylko jeden reflektor. I dlatego bardzo ważne jest by dawał on jasne światło, które znacząco poprawia widoczność – ocenia Michał Szrama, pasjonat i profesjonalista w tematyce mechaniki motocyklowej. – Motocyklista powinien nie tylko lepiej widzieć drogę, ale również być lepiej widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego. Jaskrawe światło reflektorów powinno być bardzo wyraźne – dzięki temu pozostali uczestnicy ruchu drogowego mogą szybciej zauważyć motocyklistów, zmniejszając w ten sposób ryzyko wypadku – dodaje.

Charakterystyczną cechą żarówek serii X-Racer jest srebrny kapturek oraz bańka z niebieską powłoką – elementy te przyciągają wzrok w reflektorze głównym motocykla i sprawiają, że pojazd jest bardziej widoczny na drodze.

Firma Osram jest jednym z dwóch największych producentów oświetleniowych na świecie. Posiada 46 fabryk w 17 krajach. Zatrudnia ponad 39 tys. pracowników. Wydatki firmy na badania i rozwój stanowią około 6,6 proc. wartości sprzedaży. sprzedaż Osram realizuje poprzez oświetlenie ogólne. Firma jest światowym liderem wśród dostawców żarówek samochodowych i diod LED do różnych pojazdów.

Opublikowano: 28.09.2010
Aktualizacja: 28.09.2010