Nowy hub ładowania GreenWay w Dyskoncie Paliwowym Citronex

Udostępnij artykuł
GreenWay Polska uruchomił kolejny hub ładowania aut elektrycznych. Wielostanowiskowa stacja znajduje się na terenie Dyskontu Paliwowego Citronex w Kątach Wrocławskich i umożliwia ładowanie 4 samochodów elektrycznych w tym samym czasie. To już drugi, obok zlokalizowanego w Galerii Młociny, hub ładowania w sieci GreenWay w Polsce.

Uruchomiony w Kątach Wrocławskich hub składa się z 4 stacji ładowania DC, w tym jednej, która ładuje baterie elektryków z mocą 150 kW na złączu CCS, a pozostałe trzy ładują z mocą 50 kW (na złączach CCS i Chademo). W tym samym czasie z usługi ładowania w ramach hub-u mogą korzystać 4 pojazdy.

– Huby ładowania to sprawdzone rozwiązanie wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z dużą liczbą podróżnych. W tej konkretnej lokalizacji kierowcy mogą coś zjeść, zrobić zakupy, wziąć prysznic, a w tym czasie naładować auto. To duże ułatwienie dla osób podróżujących elektrykami – komentuje Rafał Czyżewski z GreenWay Polska.

Dyskont Paliwowy w Kątach Wrocławskich to jeden z 7 znajdujących się w Polsce obiektów, których celem jest nie tylko umożliwienie kierowcom samochodów tankowania i samochodów, ale także ich kompleksowa obsługa poprzez zapewnienie szerokiej gamy usług oferty pozapaliwowej.

– Uruchomienie nowego hubu ładowania aut elektrycznych na stacji Dyskont Paliwowy Kąty Wrocławskie, postrzegamy jako konieczne dopełnianie oferty produktów i usług skierowanej do podróżnych. To kolejna i nie ostatnia wspólna inwestycja ułatwiająca podróż w ekologiczny sposób – komentuje Krzysztof Sobczuk, dyrektor sprzedaży i marketingu Citronex.

Wszystkie zainstalowane w nowym hubie GreenWay ładowarki mają moc nominalną 150 kW. Aktualnie, jednak, ze względu na ograniczoną moc dostępnego przyłącza energetycznego, tylko jedna z nich będzie funkcjonować z pełną mocą. Pozostałe 3 zostały skonfigurowane do pracy z mocą 50kW, co jest jednak rozwiązaniem tymczasowym.

– W ciągu najbliższych miesięcy wyposażymy hub w dodatkowe rozwiązania, które umożliwią nam podniesienie mocy pozostałych stacji tak, by każda z nich ładowała z mocą 150 kW– dodaje Rafał Czyżewski.

LIDERZY RYNKU – DOSTAWCY DLA STACJI PALIW – RAPORT 2021
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.