Nowy płyn hamulcowy na stacjach

Udostępnij artykuł

Płyn jest szczególnie zalecany do pojazdów pracujących w ekstremalnych warunkach eksploatacji oraz samochodów sportowych. Jak zapewnia producent i dystrybutor, płyn dobrze się sprawdza w systemach ABS, ASR, elektronicznych systemach stabilizacji toru jazdy (ESP) oraz w systemie kontroli trakcji (TCS).

Produkt spełnia wymagania normy PN-C-40005:2002, FMVSS 116 DOT5.1, SAE J 1703 oraz SAEJ1704. Płyn jest ponadto mieszalny z innymi płynami hamulcowymi klasy DOT-5.1, spełniającymi wymagania wyżej wymienionych norm. Nie wolno natomiast mieszać tego płynu z płynami klasy DOT-5 na bazie silikonowej. Producent zaleca wymianę płynu hamulcowego co 2 lata, lub po każdych 40 tys. kilometrów przebiegu.

Szwedzka Grupa Kemetyl zajmuje się m.in. produkcją i dystrybucją płynów i kosmetyków samochodowych, a także środków czystości. Firma powstała w 1918 r. i niedługo będzie obchodziła jubileusz 100-lecia istnienia. Kemetyl obecnie działa w 16 krajach i zatrudnia ponad 300 pracowników. Firma jest jedną z największych grup o takim profilu działalności w Europie. Kemetyl posiada linie produkcyjne w Holandii, Norwegii i Szwecji. W Polsce Kemetyl zajmuje się dystrybucją produktów Shell, a także produktów własnych firmy – głównie artykułów do samochodowców – środków konserwujących, płynów i dodatków do paliw.

Opublikowano: 22.09.2010
Aktualizacja: 22.09.2010