Olavion z Grupy Unimot kupi 4 lokomotywy

Udostępnij artykuł

Olavion, spółka z Grupy Kapitałowej Unimot, zawarła z Newag, nowosądeckim producentem pojazdów szynowych, umowę na dostawę 4 lokomotyw Dragon 2. Umowa obejmuje również opcję wzbogacenia pojazdów o moduł spalinowy oraz możliwość zamówienia do 16 dodatkowych lokomotyw.

Unimot Petrolnet

W ramach umowy Olavion nabędzie od Newag 4 lokomotywy za łączną maksymalną cenę 74 mln zł. Termin dostawy pierwszej lokomotywy wynosi 16 miesięcy od dnia poinformowania Newag przez Olavion o uzyskaniu zgód korporacyjnych i finansowania, a kolejne 3 pojazdy z podstawowego zamówienia dostarczane będą co dwa tygodnie.


Ponadto Olavion uzyskał opcję zakupu 16 dodatkowych lokomotyw. Cena zakupu została zagwarantowana dla zamówień złożonych w 2023 r., a dla kolejnych lat zdefiniowano schemat indeksacji. Grupa Unimot może skorzystać z powyższej opcji do końca 2025 r. i nie jest zobligowana do zakupu wszystkich lokomotyw przewidzianych w puli opcji zakupowej. Decyzja o zakupie dodatkowych lokomotyw zostanie podjęta po uwzględnieniu ekonomicznego uzasadnienia ich zakupu. Przy założeniu skorzystania z opcji zakupu wszystkich 16 lokomotyw, łączne nakłady na te 16 lokomotyw wyniosłyby do 304 mln złotych po cenach obowiązujących w roku 2023.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– MARZEC-KWIECIEŃ 2023 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacja Benzynowa marzec kwiecien okladka tekst


Przedmiotem współpracy stron będzie również świadczenie przez Newag usług utrzymania planowego przez okres 24 miesięcznej gwarancji.
Umowa została zawarta pod warunkiem uzyskania wszelkich zgód korporacyjnych i finansowania przez Olavion. Grupa Unimot szacuje, że spełnienie powyższych warunków, dla pierwszych 4 lokomotyw, nastąpi do końca lipca 2023 r.
W wyniku realizacji umowy Olavion zwiększy liczbę lokomotyw elektrycznych, co pozwoli na zwiększenie skali działalności i umocnienie pozycji rynkowej spółki. Zabezpieczenie możliwości zakupu kolejnych lokomotyw pozwoli elastycznie reagować na zmieniające się zapotrzebowanie rynkowe oraz Grupy Unimot w zakresie taboru kolejowego.

źródło: Unimot

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 14.06.2023
Aktualizacja: 14.06.2023