Orlen Gaz: Sprzedaż segmentu butlowego w 2011 r.

Udostępnij artykuł

Konsekwencją tej decyzji będzie dalsza optymalizacja infrastruktury firmy. Orlen Gaz skoncentruje się na kluczowych dla spółki segmentach: autogazu, hurtu i instalacji przemysłowych. – Orlen Gaz będzie też rozwijał kompetencje tradingowe Terminalu Morskiego LPG w Szczecinie oraz poszukiwał nowych zastosowań LPG, już dziś coraz chętniej stosowanych do celów grzewczych oraz technologicznych w rolnictwie i przemyśle – informuje biuro prasowe.

– W najbliższych latach płocka spółka planuje również zwiększyć skalę importu, a jako podmiot koordynujący działalność Grupy Kapitałowej PKN Orlen w segmencie LPG będzie odpowiadać za umacnianie pozycji tego segmentu na rynkach macierzystych Grupy Kapitałowej – zapowiada biuro prasowe.

Orlen Gaz jest największą polską firmą, działającą na rynku gazu płynnego od 1995 roku, w ramach Grupy Kapitałowej PKN Orlen. Zarządza dużymi, optymalnie zlokalizowanymi rozlewniami i terminalami, m.in. nowoczesnym Terminalem Morskim LPG w Szczecinie. Zajmuje się sprzedażą i dystrybucją najwyższej jakości produktów: propanu, butanu oraz mieszaniny propan-butanu. Spełniają one wymogi polskiej normy PN C-96008 oraz europejskiej EN-589, a ich jakość potwierdzają specjalne certyfikaty.

Orlen Gaz to główny dostawca LPG dla największej w Polsce i Europie Centralnej, sieci stacji paliw, należącej do Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN. Jest liderem na rynku autogazu, ale również kompleksowo wykonuje instalacje przemysłowe na gaz płynny. Realizuje projekty LPG, wykorzystywane w procesach technologicznych w przemyśle, rzemiośle, rolnictwie czy budownictwie. Może pochwalić się największą przemysłową instalacją LPG w Polsce (Pfleiderer Grajewo).

Ponadto Orlen Gaz zarządza dużymi, optymalnie zlokalizowanymi rozlewniami i tysiącami punktów sprzedaży LPG. Tak zorganizowana sieć dystrybucyjna wraz ze sprawnie działającym zespołem konsultantów i doradców gwarantuje klientom spółki kompleksową obsługę w zakresie dostaw gazu luzem i w butlach, montażu oraz dzierżawy instalacji autogazowych, grzewczych i przemysłowych.
 

Opublikowano: 17.09.2010
Aktualizacja: 17.09.2010