Orlen ma dwa nowe MOP-y

Udostępnij artykuł

Pod koniec 2021 roku sieć Orlen uruchomiła dwa nowe MOP-y – Kleszczewko Wschód oraz Zachód. Prowadzą działalność przy koncesyjnym odcinku Autostrady A1 (Toruń – Gdańsk).

Orlen MOP Kleszczewko

Nowo otwarte stacje paliw to kolejne już obiekty typu MOP przy trasach szybkiego ruchu. Płocki koncern zajmuje w Polsce pozycję lidera w segmencie stacji autostradowych z 40 procentowym udziałem w tym rynku.

MOP-y Kleszczewko Wschód i Zachód obsługują ruch tranzytowy na autostradzie A1, a także licznych turystów odwiedzających Trójmiasto i nadmorskie miejscowości.

Obiekty wybudowała firma Orlen Budonaft, spółkę z Grupy Kapitałowej Orlen. Do dyspozycji klientów oddano: pawilon handlowo-usługowy w indywidualnym formacie. Wyposażono go w salę sprzedaży o powierzchni około 141 m kw. wraz z punktem gastronomicznym Stop Cafe 2.0 i salę konsumpcyjną o powierzchni około 170 m kw. Pod  sześciosłupową wiatą mieści się 6 dwustronnych wieloproduktowych dystrybutorów benzyny i ON, dwa dystrybutory LPG, dystrybutor ON przystosowany do obsługi tirów, dystrybutor AdBlue.

Obie stacje są czynne całodobowo.

Rozwój sieci Orlen

W Polsce działa obecnie ok. 1800 stacji PKN Orlen. Co najmniej połowa z nich posiada nowoczesny koncept sklepowo-gastronomiczny Stop Cafe 2.0. Orlen posiada także stacje na terenie Niemiec, Czech, Słowacji oraz Litwy. Najnowsze plany koncernu zakładają także ekspansję na rynku węgierskim. Będzie to możliwe dzięki współpracy z węgierską siecią MOL, która jako partner w realizacji środków zaradczych KE w ramach fuzji Orlen-Lotos, ma zakupić 144 stacje gdańskiego koncernu w Polsce. W zamian za to koncern z Płocka będzie miał możliwość nabycia 7 proc. udziałów w rynku stacji paliw na Węgrzech.

Oprac. EK

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2021 

> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 22.02.2022
Aktualizacja: 22.02.2022