Orlen szuka dostawców odkurzaczy na swoje stacje

Udostępnij artykuł

Koncern jest zainteresowany samoobsługowymi stacjami odkurzania pojazdów (do zbierania na sucho) o podwyższonej funkcjonalności i wytrzymałości, przystosowanych do samodzielnego czyszczenia wnętrza pojazdu przez klienta stacji paliw. Urządzenie powinno być przygotowane do pracy na otwartej przestrzeni bez zadaszenia oraz odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych takich jak: mróz, śnieg, deszcz, słońce, wiatr.

Odkurzacz moze być dostępny w wersji jedno (220 V) lub trójfazowej (380 V). Urządzenie powinno uruchamiać się automatycznie przy pomocy wrzutnika, który przyjmuje zarówno monety i żetony i jest zabezpieczony przed nieuprawnionym otwarciem. Ponadto odkurzacz musi mieć regulację czasu pracy, którą może obsługiwać obsługa stacji bez konieczności wzywania serwisu. Poza tym sprzęt powinien posiadać: niekasowalny licznik cykli pracy, zwijacz (lub podciągacz) węża ssawnego, sygnalizację kończącego się cyklu odkurzania.

Odkurzacze mogą być w dwóch wersjach:  jedno i dwustanowiskowej. Dla urządzeń dwustanowiskowych oba stanowiska muszą być zdolne do równoczesnej, niezależnej pracy. Na urządzeniu powinna być umieszczona instrukcja obsługi. Obudowa powinna być skonstruowana ze stali nierdzewnej lub aluminium odpornego na wpływ warunków atmosferycznych. Gwarancja na ochronę antykorozyjną musi być zawarta na min. 12 lat.

Powierzchnia czołowa obudowy powinna być utrzymana w kolorystyce PKN Orlen (dopuszcza się klejenie folią lub wykończenie blachą aluminiową).Wymiary urządzenia w rzucie poziomym nie powinny przekraczać 1000mm x 2000mm mm dla odkurzacza jedno- i dwustanowiskowego. Ponadto sprzęt powinien być na stałe przytwierdzony do podłoża.

Oferent musi dostarczyć odkurzacze na stacje, uruchomić je i zapewnić szkolenie pracowników stacji paliw. Grupa kapitałowa Orlen, która jest zamawiającym zastrzega sobie prawo do wyboru więcej niż jednego dostawcy.
 

Opublikowano: 21.09.2010
Aktualizacja: 21.09.2010