Orlen testuje na stacjach usługę wideobota

Udostępnij artykuł

W ramach programu Orlen Skylight Akcelerator koncern uruchomił nowy projekt pilotażowy – usługę wirtualnego wideobota. Rozwiązanie pomaga i zachęca klientów, odwiedzających stacje paliw Orlen do aktywacji programu Mikroflota. Koncern realizuje projekt na 200 wybranych stacjach paliw Orlen w całej Polsce do 31 sierpnia 2022 r.

orlen bot mikroflota

Program Mikroflota

W ramach realizowanego wdrożenia komunikacja z klientami na stacjach paliw Orlen prowadzona jest z interaktywnymi wideoasystentami. W ich rolę wcielają się znani sportowcy, Justyna Święty-Ersetic – lekkoatletka oraz Mikołaj „Miko” Marczyk – kierowca rajdowy. Klient po zeskanowaniu QR kodu, umieszczonego m.in. przy kasach, na lustrach, w przestrzeni Stop Cafe (przy ekspresach do kawy, na stojakach, na stolikach), jest automatycznie przekierowany na stronę www.mikroflota.orlen.pl.

Interaktywny wideobot jest inteligentną aplikacją. W automatyczny sposób dopasowuje treści wideo do potrzeb klientów stacji paliw, usprawniając proces aplikacyjny do programu Mikroflota. Dzięki interakcji z botem klient zyskuje m.in. informacje o korzyściach wynikających z uczestnictwa w programie Mikroflota. Otrzymuje także wsparcie w prawidłowym wypełnieniu formularza kontaktowego.

Wykorzystanie formatu interaktywnego wideo do komunikacji z klientami stacji paliw Orlen jest nowoczesnym kanałem marketingowym i biznesowym. Umożliwia łatwiejsze i szybsze dotarcie do odbiorców treści.

Orlen Skylight Accelerator

Program Orlen Skylight Accelerator działa już prawie rok. W tym czasie zrealizowano cztery rundy naboru, w ramach których wpłynęło około 260 aplikacji od startupów z Polski i zagranicy. Spółki miały możliwość odpowiedzenia na prawie 70 wyzwań technologicznych w takich obszarach jak sprzedaż detaliczna, logistyka, sprzedaż petrochemiczna czy energetyka. W wyniku oceny nadesłanych zgłoszeń, PKN Orlen zdecydował się na uruchomienie 14 wdrożeń pilotażowych.

Program Mikroflota skierowany jest głównie do mikroprzedsiębiorstw. Umożliwia bezgotówkowe płatności za paliwo oraz produkty i usługi. Rozwiązanie oferuje także płatności mobilne w aplikacji mFlota oraz zbiorcze fakturowanie. Limit zakupowy wynosi 9 tys. zł.

Źródło: PKN Orlen

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– MAJ-CZERWIEC 2022 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacja Benzynowa & Convenience Store maj-czerwiec 2022

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 15.07.2022
Aktualizacja: 19.07.2022