Orlen wciąż szuka lokalizacji pod własne automaty paczkowe

Udostępnij artykuł
Jak poinformowała Joanna Zakrzewska, rzecznik prasowa PKN Orlen, koncern aktywnie poszukuje miejsc pod nowe automaty paczkowe Orlen. Operator największej sieci stacji w Polsce w sierpniu otworzy przetarg, w ramach którego wyłoni partnerów wspierających przedsięwzięcie.

– Na początku sierpnia startujemy z postępowaniem na wybór partnerów wspierających PKN Orlen w pozyskiwaniu lokalizacji pod automaty paczkowe. Już w 3Q chcemy udostępnić klientom możliwość odbioru i nadawania paczek w 200 automatach na stacjach oraz w kilku tysiącach punktów Ruch – napisała 20 lipca 2021 roku na Twitterze Joanna Zakrzewska, rzecznik prasowa PKN Orlen.

Przypomnijmy, że w lutym 2021 r. Orlen ogłosił plany budowy nowych formatów sprzedaży detalicznej pod marką „Orlen w ruchu” dostępnych poza stacjami paliw. Przedstawiciele koncernu zapowiedzieli zaangażowanie się marki w rozwój punktów odbioru paczek i usług kurierskich, także poprzez stawianie własnych automatów paczkowych.

Według wyliczeń PKN Orlen w ciągu 5 lat inwestycje te wygenerują dodatkowo kilkaset milionów złotych EBITDA w Grupie Kapitałowej Orlen.

Do 2030 roku koncern chce zainwestować w rozwój działalności detalicznej ok. 11 mld zł, co przełoży się na wzrost EBITDA segmentu detalicznego do ok. 5 mld zł rocznie.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– CZERWIEC-LIPIEC 2021 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.