Orlen wciąż szuka lokalizacji pod własne automaty paczkowe

Jak poinformowała Joanna Zakrzewska, rzecznik prasowa PKN Orlen, koncern aktywnie poszukuje miejsc pod nowe automaty paczkowe Orlen. Operator największej sieci stacji w Polsce w sierpniu otworzy przetarg, w ramach którego wyłoni partnerów wspierających przedsięwzięcie.

– Na początku sierpnia startujemy z postępowaniem na wybór partnerów wspierających PKN Orlen w pozyskiwaniu lokalizacji pod automaty paczkowe. Już w 3Q chcemy udostępnić klientom możliwość odbioru i nadawania paczek w 200 automatach na stacjach oraz w kilku tysiącach punktów Ruch – napisała 20 lipca 2021 roku na Twitterze Joanna Zakrzewska, rzecznik prasowa PKN Orlen.

Przypomnijmy, że w lutym 2021 r. Orlen ogłosił plany budowy nowych formatów sprzedaży detalicznej pod marką „Orlen w ruchu” dostępnych poza stacjami paliw. Przedstawiciele koncernu zapowiedzieli zaangażowanie się marki w rozwój punktów odbioru paczek i usług kurierskich, także poprzez stawianie własnych automatów paczkowych.

Według wyliczeń PKN Orlen w ciągu 5 lat inwestycje te wygenerują dodatkowo kilkaset milionów złotych EBITDA w Grupie Kapitałowej Orlen.

Do 2030 roku koncern chce zainwestować w rozwój działalności detalicznej ok. 11 mld zł, co przełoży się na wzrost EBITDA segmentu detalicznego do ok. 5 mld zł rocznie.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– CZERWIEC-LIPIEC 2021 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.