Orlen wybuduje nową stację na Litwie

Udostępnij artykuł

– Mamy już zamówioną działkę pod tę inwestycję, niedługo będziemy ruszać z budową. Obiekt będzie wykonany w standardzie premium – poinformował Jacek Komar, rzecznik prasowy Orlen Lietuva. – W planach jest dalszy rozwój litewskiej sieci Orlenu, m.in. myślimy nad zagęszczeniem sieci w Wilnie – dodał Jacek Komar.

Planowana inwestycja będzie pierwszą wybudowaną od podstaw przez Orlen stacją paliw na Litwie. Grupa Orlen dysponuje w tym kraju siecią 35 stacji zarządzanych wcześniej przez spółkę AB Ventus Nafta. 27 tych obiektów już funkcjonuje w segmencie premium pod marką Orlen Lietuva, charakteryzując się bogatą ofertą sklepową oraz ofertą gastronomiczną. sześć stacji działa pod marką Ventus i czeka na rebranding. Jak ocenia Jacek Komar, wszystkich stacji Ventus w tym roku nie uda się zmodernizować.

Orlen Lietuva (wcześniej AB Mazeikiu Nafta) należy do polskiego koncernu PKN Orlen. To jedna z największych spółek na Litwie. OrlenLietuva jest jedyną rafinerią przerobu ropy naftowej w krajach bałtyckich posiadającą dominującą pozycję na rynkach Litwy, Łotwy i Estonii. Spółka wykorzystuje trzy główne kanały sprzedaży produktów paliwowych jakimi są litewski rynek lokalny, eksport lądowy na Łotwę i Ukrainę oraz do Polski i Estonii, a także eksport drogą morską do Europy Zachodniej i USA z wykorzystaniem terminalu Klajpedos.

Opublikowano: 15.09.2010
Aktualizacja: 15.09.2010