Paczki z Orlenu szybciej dotrą do klienta

Udostępnij artykuł

PKN Orlen uruchomił nowoczesną sortownię przesyłek pod Strykowem koło Łodzi. To największa jak do tej pory inwestycja spółki związana z rozbudową powierzchni magazynowych zrealizowana na potrzeby Orlen Paczki. Dzięki sortowni przepustowość Orlen Paczki wzrosła do 45 mln przesyłek rocznie.

Orlen Paczka Sortownia

Nowa sortownia

– To nie przypadek, że nasza nowa sortownia powstała w centralnym miejscu Polski, na styku głównych szlaków komunikacyjnych z północy na południe i z zachodu na wschód. To pozwoli zoptymalizować i przyspieszyć łańcuch dostaw przesyłek Orlen Paczki. Już dziś spełniamy najwyższe standardy i dostarczamy przesyłki w jeden dzień, a dostawy są realizowane we współpracy z największymi platformami zakupowymi w kraju. Jeszcze rok temu Orlen Paczka zaczynała z poziomu dwustu automatów paczkowych, obecnie mamy ich ponad 1500, a na koniec roku 2023 planujemy łącznie udostępnić klientom 4600 takich punktów. Skala i rozwój tego segmentu dowodzą, jak ważny i perspektywiczny jest ten biznes w naszym portfolio.
– powiedział Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Nowa inwestycja pod Strykowem sprawia, że automatyczny sorter jest w stanie przesortować kilkanaście tysięcy przesyłek na godzinę. To wyraźnie poprawi szybkość i wydajność całego procesu przyjmowania i realizacji wysyłek. Spółka konsekwentnie inwestuje w rozbudowę powierzchni magazynowych, budując magazyny i lokalne sortownie. W najbliższym czasie planowane jest otwarcie pięciu nowych magazynów regionalnych w Kaliszu, Gorzowie Wielkopolskim, Ostrołęce, Tarnowie i Płocku.

Rozwój usługi Orlen Paczka

Zaledwie w ciągu pierwszych 12 miesięcy od uruchomienia usługi Orlen Paczki spółka dostarczyła kilkanaście milionów przesyłek. Z jej usługi skorzystało prawie 7 mln kupujących w Internecie. Coraz większą popularnością cieszą się płatności on-line za przesyłki. Po opłaceniu w sieci można je nadać zarówno w paczkomatach, jak i w większości z ponad 1000 stacji paliw Orlen. Po roku od rozpoczęcia działalności, Orlen Paczka ma już ponad 7 600 punktów odbioru i nadawania przesyłek. Posiada prawie 800 kiosków i saloników Ruch oraz ponad 4300 punktów partnerskich. Spółka wciąż zatrudnia nowych kurierów, a ich liczba w ciągu roku zwiększyła się prawie trzykrotnie. Z tego powodu Orlen Paczka zaliczana jest do najbardziej dynamicznie rozwijających się usług tego typu w Polsce.

Rozwój usług

Grupa Orlen konsekwentnie pozyskuje nowe grupy klientów, dzięki szerokiej oraz zintegrowanej ofercie pozapaliwowej. Jest to jeden z filarów strategii Spółki. Zakłada ona dynamiczny rozwój segmentu detalicznego, oparty o rozbudowę sieci sprzedaży i znaczące poszerzenie oferty. Na bazie sieci Ruch, koncern rozwija formaty sklepowo-gastronomiczne poza stacjami paliw, rozbudowuje własną sieć punktów odbioru paczek i ofertę e-commerce. Integracja z Energą, Lotosem i PGNiG pozwoli m.in. na budowę centrów kompleksowej obsługi klientów detalicznych w obszarze sprzedaży paliw, energii elektrycznej oraz wielu innych produktów i usług pozapaliwowych.

Źródło: PKN Orlen

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2022 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacja Benzynowa Bogdan Kucharski wrzesien pazdziernik

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Autor: Petrolnet
Opublikowano: 18.11.2022
Aktualizacja: 21.11.2022