Pat Oil posiada 10 stacji

Udostępnij artykuł

Budowa marki Pat OIL na rynku rozpoczęła się w październiku 2000 roku. Obecnie sieć liczy sobie 10 stacji paliw i LPG rozmieszczonych na terenie całego woj. Śląskiego. Firma Pat Oil, opierając się wyłącznie na własnym kapitale, jest w stanie z powodzeniem konkurować z wielkimi koncernami na rynku stacji benzynowych, tworząc sieć placówek wyposażonych w budzący zaufanie, wiarygodny znak firmowy. Aby wyróżnić się na tle coraz bardziej podobnych do siebie stacji spółka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, prowadząc sprzedaż najbardziej poszukiwanych przez nich artykułów motoryzacyjnych, akcesoriów i drobnych art. spożywczych.

Firma Pat Oil zaopatruje się w paliwa takie jak benzyny i oleje napędowe w 100 procentach bezpośrednio z bazy paliwowej IVG Terminal Silesia Sp. z o.o. w Radzionkowie, z której korzystają między innymi takie koncerny jak PKN Orlen, BP czy Shell.

Pod koniec 2005 roku w Polsce funkcjonowało 3 500 stacji należących do niezależnych operatorów. Wtedy obiekty te stanowiły ponad 50 proc. wszystkich stacji. W kolejnych latach liczba stacji niezależnych sukcesywnie malała, aż do 3 200 pod koniec roku 2009. Wtedy też stacje niezależne stanowiły już mniej niż połowę polskich stacji.

Opublikowano: 24.09.2010
Aktualizacja: 24.09.2010