PERN podpisał umowę na nowe zbiorniki

Udostępnij artykuł
PERN podpisał umowę z Konsorcjum Mostostal Warszawa i Mostostal Płock na rozbudowę Baz Paliw w Boronowie i Rejowcu. W ramach zadań inwestycyjnych powstaną dwa zbiorniki magazynowe o pojemności 32 tys. m sześc. każdy dla produktów naftowych kl. III w Rejowcu oraz zbiornik magazynowy 10 tys. m sześc. w Boronowie wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Termin realizacji inwestycji wynosi 56 tygodni od podpisania umowy i przekazania ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę.

Ze strony PERN umowę podpisali Tadeusz Zwierzyński i Zdzisław Koper, wiceprezesi spółki. Ze strony konsorcjum byli to Jacek Szymanek, prezes Mostostal Płock, Robert Kowalski, członek zarządu Mostostal Płock oraz Paweł Żbikowski, dyrektor Obszaru Energetyki i Przemysłu Mostostal Warszawa.

Zadania inwestycyjne w Rejowcu i Boronowie realizowane są w ramach II etapu rozbudowy pojemności magazynowych w Bazach Paliw PERN. W ramach tego etapu zostaną wybudowane dwa zbiorniki po 10 tys. m sześc. każdy w Emilianowie oraz zbiornik o pojemności 32 tys. m sześc. w Małaszewiczach. Spółka zawarła już umowę na realizację robót budowlanych w tych lokalizacjach z Konsorcjum Naftoremont-Naftobudowa.

– Projekt ten jest elementem realizacji strategicznych inwestycji dla bezpieczeństwa energetycznego Polski – powiedział Tadeusz Zwierzyński, wiceprezes PERN, w czasie wystąpienia przed podpisaniem kontraktu.

Przypomnijmy, że trwa już budowa zbiornika o pojemności 32 tys. m sześc. w Koluszkach. Rozpoczęła się również procedura wyboru wykonawcy na budowę dwóch zbiorników oraz infrastruktury im towarzyszącej w Bazie Paliw w Dębogórzu. Każdy zbiornik ma mieć pojemność 32 tys. m sześc.

Drugi etap rozbudowy pojemności zwiększy pojemność baz paliwowych PERN łącznie o 222 tys. m sześc., czyli o około 12 procent. Zakończenie etapu planowane jest w połowie 2021 roku.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– PAŹDZIERNIK-LISTOPAD 2019 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 04.12.2019
Aktualizacja: 04.12.2019