PERN zbuduje 7 nowych zbiorników na paliwa

Ruszyło postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy aż siedmiu nowych zbiorników magazynowych o łącznej pojemności 224 tys. m sześc. w trzech różnych lokalizacjach. To już III etap rozbudowy baz paliw PERN w ramach programu Megainwestycji, którego zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju, ale także odpowiedź na zapotrzebowanie rynku.

Postępowanie przetargowe na wybór wykonawców robót budowlanych 7 zbiorników przeznaczonych do magazynowania produktów naftowych III klasy wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Bazach Paliw PERN dotyczy:

3 zbiorników magazynowych, każdy o pojemności 32 tys. m sześc., w Bazie Paliw nr 1 w Koluszkach, 3 zbiorników magazynowych, każdy o pojemności 32 tys. m sześc., w Bazie Paliw nr 2 w Nowej Wsi Wielkiej, zbiornika magazynowego o pojemności 32 tys. m sześc. w Bazie Paliw nr 21 w Dębogórzu.

Termin składania ofert upływa 17 maja br.

– PERN konsekwentnie wdraża w życie kolejne elementy strategii, które zwiększają bezpieczeństwo energetyczne Polski, ale jednocześnie odpowiadają na realne zapotrzebowanie rynku. Mimo pandemii inwestujemy w rozwój naszych baz zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami Klientów. Kończymy właśnie II etap rozbudowy – 222 tys. m sześc. pojemności i jednocześnie rozpoczynamy kolejny. Sprawne realizowanie projektów w czasie pandemii było i jest możliwe, tylko dzięki mocnemu zaangażowaniu wszystkich stron – naszych pracowników oraz wykonawców – podkreśla Mateusz Radecki, wiceprezes PERN.

Jednym z filarów działalności PERN jest składowanie oraz magazynowanie paliw i dlatego firma stale rozwija swoją infrastrukturę magazynową. Szczególne znaczenie ma również ograniczenie w ostatnich latach działalności tzw. „szarej strefy”, w wyniku którego nastąpił znaczący wzrost obrotu paliwami w Bazach Paliw należących do PERN, a to z kolei przełożyło się na zwiększone zapotrzebowanie na pojemności magazynowe. Nowa infrastruktura magazynowa pozwoli także na m.in bardziej elastyczny obrót paliwami oraz przechowywanie zapasów interwencyjnych.

LIDERZY RYNKU – DOSTAWCY DLA STACJI PALIW – RAPORT 2021
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.